1. «Планета 51»: Люди бояться інопланетян, але ми ніколи не думали про те, чи не страшно їм від думки про нас

  блог редактора, «Планета 51»: Люди бояться інопланетян, але ми ніколи не думали про те, чи не страшно їм від думки про нас

  Все ніяк не могла зібратись з думками, щоб написати про дуже кумедний і милий мультик «Планета 51». Це повчальна історія. У ній йдеться про сприйняття інопланетянами людисьок. Ми завжди знаємо тільки свою сторону.

  Анімаційну пригодницьку комедію галактичного масштабу написав сценарист  «Шрек – 1» та «Шрек – 2» Джо Стіллман, а режисерував мультик Хорхе Бланко. Виробляли продукт іспанці та великобританці. Фільм спожив 70 мільйонів доларів.

  Нещодавно відбулася світова прем’єра історії про неймовірні пригоди астронавта Чарльза «Чака» Бейкера, що приземлився на Планеті 51, знаючи, що на чужій землі ні душі.

  Літальний апарат NASA зазнає аварії на одній з віддалених планет галактики. Пілот корабля встигає вчасно катапультуватися і залишається живий. Мешканці планети зустрічають космонавта з великим острахом, бо вони уявляють чужоземців злими винищувачами і дуже негарними. Високий статний хлопець здається жителям Планети 51 дивним і потворним прибульцем. Корабель полагодити неможливо, зате можна ефективно комунікувати.

  На Планеті 51, що нагадує безтурботну Америку 50-х, живе шістнадцятирічний хлопчина на ім’я Лем (16 років). Він практично щасливий. Його життя можна розписати на роки вперед. Він мріє коли-небудь очолити місцевий планетарій. Позитивний персонаж по вуха закоханий у свою сусідку – красуню Ніру. Парубок хоче з нею зустрічатись, але не вистачає сміливості, щоб їй у цьому зізнатись.

  Якось на задній дворик будинку Ніри під час тихої сімейної вечері з барбекю садить свій космічний корабель капітан Чарльз «Чак» Бейкер (30 років). Тримаючи у руці американський прапор, капітан тріумфально виходить з корабля і зауважує зелененьких чоловічків, які перелякано на нього дивляться.

  Астронавт знаходить притулок у планетарії, де працює Лем. Подолавши взаємний страх, Чак і Лем починають брататися. Лем приховує Чака і від армії Планети 51, очолюваної тупуватим генералом Грохатом, впевненим у тому, що прибулець прибув на їх планету, щоб оволодіти свідомістю місцевих жителів. Чак повинен повернутися на свій корабель і йому допомагають нові зелені друзі, парочка «зазомбованних» солдатів і робот-розвідник на прізвисько Ровер.

  Люди бояться інопланетян, але ми ніколи не думали про те, чи не страшно їм від думки про нас. Творці фільму «Планета 51» якраз і показали бачення з точки зору інопланетян. Навколо ідилія. Зелені чужоземці працюють, їздять на своїх специфічних авто, усміхаються, мило балакають і живуть своїм майже безтурботним життям. Друг головного героя обожнює поговорити і пожартувати про інопланетних істот. Але чомусь, коли в мирний час вривається в їхнє життя Людина, то жителям Планети 51 не до смішок, і їх цікавить тільки одне, чи будуть вони надалі жити в безпеці та чи залишаться живими.

  Але, чи не найважливішу роль у стрічці зіграв україномовний переклад та озвучування стрічки. Вперше у світовому кінопрокаті українські дітлахи дублювали голлівудський мультфільм. Це Валерія Баннікова (Полтава, 8 років) і Олександр Бурлак (Київ, 7 років). Дублювання мультику було започатковано компанією «Аврора Фільм» за підтримки Державної служби кінематографії Міністерства Культури і туризму України. А серед дорослих голосів можна було почути співачку Лілу, яка говорила замість красуні Ніри (коханої Лема).

  В цілому стрічка вийшла дуже позитивна!

  Фото: прес-служба «Аврора Фільм»
  Ірина Новоставськаhttp://bignames.org.ua

 2. Жодних міркувань. Висловлюйся!

  Висловлюватись