1. Першій українській інформаційній програмі «Вікна-новини», що працює зі Скрипниківським правописом, вже 15 років

  4 вересня виповнилось 15 років інформаційній програмі «Вікна-новини», яка була інформаційно-аналітичним тижневиком, що мовив на УТ-3. А від 4 вересня 1995 новини виходять в режимі щоденних випусків і перші 2 роки на частотах УТ-2. Згодом, на базі «Вікон» створюється телеканал «СТБ» (1997 р.), на якому новини виходять в ефір уже 13 років.  Про це “ГУЧНІ ІМЕНА” повідомила прес-служба “СТБ”.

  Олексій Мустафін, заступник генерального директора з інформаційного мовлення СТБ: «15 років з точки зору історії – невеликий термін. Але для медіа країни, що тільки-но стала незалежною – це ціла епоха. А «Вікна» змінювалися разом з країною. Можливо, 15 років тому було більше піонерської романтики, адже «Вікна» справді були першими – першими недержавним новинами, які виходили в прямому ефірі. З роками приходить не тільки професійний досвід, а й здатність оцінювати те, що відбувається, не тільки за словами, а й за зробленим. Уміння подивитися на себе з боку – у цьому, власне, і суть відомої «вікновської» іронії. Ми дорослішаємо. Дорослішаємо разом з глядачами».

  «Вікна-новини» двічі (у 2007 і 2009 рр..) здобули національну телевізійну премію «Телетріумф» у номінації «Краща інформаційна програма», в 2007 р. – переможець премії телевізійних оглядачів «Фаворит телепреси». У 2009 р. «Вікна-новини» отримали «Телетріумф» також у таких номінаціях, як найкращий ведучий інформаційної програми (Сергій Попов) і кращий репортер (Наталія Соколенко).

  Першим ведучим новин був Микола Канішевський, а головним редактором – Олександр Кривенко. За час існування новин, серед ведучих «Вікон» були: Олена Фроляк («Факти», ICTV), Ірина Ванникова (прес-секретар Віктора Ющенка), Володимир Ар’єв (автор і ведучий проекту «Закрита зона», зараз народний депутат), Радислав Чумак (газета «Болельщик»), Олександр Радченко (незалежний журналіст), Сергій Попов (ТРК «Україна»), Андрій Тичина, Ігор Татарчук («5 канал»), Микола Вересень, Ростислав Хотин, Георгій Гонгадзе, Роман Скрипін (ТВі) , Віталій Портников (ТВі), а головним редактором – Андрій Куликов («Свобода слова», ICTV).
  «Вікна» – єдина інформаційна програма в Україні, яка працює за «скрипніківським» (харківським) правописом (прийнятий 1927 р.). Гасло новин – «Все набагато цікавіше». Ведучі – Тетяна Висоцька і Руслан Дроздов. Вихід в ефір: о 18-00 та 22-00.

  Джерело: ГУЧНІ ІМЕНАhttp://bignames.org.ua

 2. Жодних міркувань. Висловлюйся!

  Висловлюватись