1. Олег Скрипка Україні презентував шляхетні вечорниці

    Нещодавно у Києві за спільної ініціативи Етно-фестивалю «Країна мрій» та галереї Тетяни Міронової відбулась прем’єра арт-проекту під назвою «Український високий стиль. Шляхетні вечорниці».


    Про це «ГУЧНІ ІМЕНА» повідомила прес-служба Олега Скрипки.

    Серія мистецьких вечорів у форматі високого національного стилю має за мету об’єднати творчі зусилля сучасних українських художників та музикантів на терені популяризації вітчизняних культурних цінностей в українському суспільстві та на міжнародній арені.

    Олег Скрипка

    Як відомо, елітні зібрання завжди були важливою частиною світського життя України. В ХІХ столітті шляхетні вечорниці влаштовували видатні діячі української культури – Леся Українка, Микола Гоголь, Іван Франко. «Поняття шляхетності давно вже вийшло за рамки ознак певного аристократичного роду. Сьогодні шляхетність – це особливий спосіб мислення, прагнення до постійного розвитку та самовдосконалення, а шляхетна еліта є своєрідною духовною свідомістю суспільства», – зазначає співорганізатор «Шляхетних вечорниць» Тетяна Міронова, а ініціатор проекту Олег Скрипка запевняє, що «шляхетність минулих років відроджується в сучасній українській традиції насамперед задля шанування творчого потенціалу України та виховання особливого ставлення до вітчизняних культурних цінностей».

    Розпочалися «Шляхетні вечорниці» з благодійного аукціону картин сучасних українських художників. Відомі вітчизняні митці – Віктор Сидоренко, Олександр Животков, Владислав Шерешевський, Сергій Гай, Іван Пилипенко, Анатолій та Ганна Криволап люб’язно надали свої роботи для доброчинної акції, всі виручені кошти від якої надійшли до Міжнародного благодійного фонду підтримки студентства та молодих учених України. Далі на гостей чекав показ вишуканого українського одягу. Оригінальні мотиви бароко запропонувала дизайнер високої моди Лілія Пустовіт, а модельєр Людмила Нагорна зробила основний акцент на традиційному міському одязі українців ХVІІІ – ХІХ століть.

    В концертній програмі того вечора прозвучали старовинні українські романси у виконанні народної артистки України Ніни Матвієнко, середньовічні канти та старосвітські епічні твори в прочитанні співців «Хореї Козацької», а Олег Скрипка заспівав у камерній манері власних ліричних пісень («Ладо», «Любов», «Рай»), завершивши свій виступ популярним французьким романсом «Tombe La Neіge» та україномовним переспівом драматичної балади «Біда» нашого славного земляка, нащадка шляхетного козацького роду – Володимира Семеновича Висоцького. Останні декілька пісень розчулена публіка слухала стоячи…

    Частували гостей французьким шампанським з українськими полуницями та черешнями, а завершилось дійство загальними танцями – елітна київська публіка, пройшовши короткий майстер-клас, старанно та захоплено виробляла чудернацькі па, зовсім як на справжніх середньовічних барокових балах.

    Джерело: ГУЧНІ ІМЕНАhttp://bignames.org.ua

  2. Жодних міркувань. Висловлюйся!

    Висловлюватись