1. Влада Прокаєва у проекті «Я-БЕРЕГИНЯ» підвищить самооцінку дівчат-підлітків

  23 вересня відбувся старт соціального проекту «Я-БЕРЕГИНЯ», організаторами якого виступив Благодійний фонд Влади Прокаєвої  «Обдаровані діти – майбутнє України».

  Про це «ГУЧНІ ІМЕНА» повідомила прес-служба Влади Прокаєвої.

  Бізнес-леді Влада Прокаєва розповіла про деталі проекту та окреслила його соціальну місію: «Сучасне життя, з одного боку, надає підліткові свободу для вибору соціального середовища й засобів спілкування, способу і стилю життя, а з другого – процес адаптації і самоствердження, що ускладнився, висуває високі вимоги до рівня самосвідомості, самоконтролю як з боку дорослих, так і з боку підлітків, робить останніх незахищеними від можливих втрат в їхній соціально-психологічній рівновазі».


  Метою проекту «Я-БЕРЕГИНЯ» є надання дівчатам-підліткам з вразливих соціальних верств населення необхідних знань та навичок для належної адаптації у самостійному дорослому житті, підвищення власної самооцінки й віри в себе, виховання працелюбності і характеру, формування почуття власної гідності, визначення своїх життєвих перспектив і їх реалізації.
  Доктор педагогічних наук та фахівець з питань соціальної адаптації підлітків Галина Лактіонова відзначила, що  починання фонду Прокаєвої є актуальним та соціально важливим. «Унікальність цього задуму ще й у тому, – сказала вона, – що проект «Я-БЕРЕГИНЯ» поєднав зусилля держави, бізнесу та благодійних організацій».

  Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту підтримало ініціативу фонду Влади. Заступник директора Державної соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді Ірина Дубініна наголосила, що свобода самовираження, самоутвердження, вільний вибір життєвого шляху гарантуються державою, проте світ ще не досить сприятливий для дітей і справедливий для дівчаток. «Маю надію, що з випускниць програми виростуть гідні лідери національного рівня, які внесуть особливий підхід до управління державними справами та формування державної політики», – додав у своєму листі Міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Сафіулін Р.С.
  «Особлива роль в процесі адаптації підлітка належить як його адаптивним властивостям, вмінню сприймати й аналізувати ситуацію навчання та життєдіяльності, так і бажанню та вмінню реалізувати свої задуми в конкретній практичній діяльності»і, – додала Влада Прокаєва.
  Дебютну програму «Я-БЕРЕГИНЯ» прослухають 300 дівчаток віком від 14 до 17 років (із них частина сиріт, позбавлених батьківського піклування, підлітків з малозабезпечених сімей, а інша частина – зі звичайних родин. Останні були залучені до проекту на конкурсній основі. Їх відповіді на запитання «Сучасна берегиня – яка вона?» стали, на думку оргкомітету програми, найбільш влучними та цікавими). Усього на конкурс надійшло 1938 листів, частина з яких були представлені у холі Палацу дітей та юнацтва.
  Перше заняття, що пройшло 23 вересня у актовій залі Київського палацу дітей та юнацтва, для 1000 дівчаток провела Влада. Підлітки жваво цікавилися проблемами, пов’язаними з алкоголем та палінням, особистим життям та кар’єрою. На майстер-класі розгорнулася справжня дискусія за такими темами: «Як підготуватися до дорослого життя?», «Чому хлопці у школі зустрічаються з дівчатами, що палять?», «Як правильно вести себе з юнаками, що вимагають близькості?», «Як побудувати життя, щоб досягти успіху?».
  Голова Благодійного фонду сказала, що успіх кожної дівчинки тільки у її особистих руках,  і саме в підлітковому віці варто починати думати про майбутнє та досягнення особистих цілей. «Ви переживаєте водночас складний та відповідальний період свого життя – це період становлення особистості, – каже вона. – Його ознакою є досить високий рівень самостійності, здатності до самовдосконалення і самовиховання, регулювання своєї діяльності на основі поставленої мети. Отже, вимальовуйте свою мету та йдіть їй назустріч!».
  До програми залучатимуться провідні спеціалісти у галузях косметології, медицини, підліткової психології тощо. Серед зірок, що візьмуть участь у програмі проекту «Я – Берегиня» – Ані Лорак, дует «Потап і Настя», Олександр Рибак, Анна Сєдокова, Анна Бессонова, Даша Малахова, Інна Цимбалюк, гурт «Пара нормальних», Лама, Віталій Козловський, Микола Лещук, Анна Пославська. Тривалість проекту – 3 місяці: з 23 вересня по 26 грудня 2010 року. Наприкінці програми всі дівчата отримають подарунки та відзнаки за досягнуті успіхи.

  Джерело: ГУЧНІ ІМЕНАhttp://bignames.org.ua

 2. Жодних міркувань. Висловлюйся!

  Висловлюватись