1. Катя Царик: «Якщо до тебе прийшов артист, значить йому подобається твоє бачення, і він до тебе прислухається»

  Відома українська режисерка Катя Царик працює у програмі «Пороблено в Україні» (Інтер), а також у третьому сезоні проекту «Народна зірка». «ГУЧНІ ІМЕНА» вирішили розпитати Катю про телевізійну роботу, а також про специфіку роботи з артистами.



  Катю, ви працювали з Філіпом Кіркоровим, Ані Лорак, Таїсією Повалій, Олександром Пономарьовим, Наталею Могилевською, Гайтаною, Джамалою, дружиною Баскова Оксаною Фьодоровою. Кажуть, що з відомими працювати набагато важче, ніж з початківцями на шоу-бізнесовій арені. Так це? На які жертви вам доводилось йти?
  Не знаю, хто таке каже. Важко працювати з непрофесіоналами. З відомими людьми, як правило, працювати легко. Якщо до тебе прийшов артист, значить йому подобається твоє бачення, і він до тебе прислухається. Зірки першого ешелону так і роблять: нікуди не втручаються. Особисто у мене ніколи не було проблем із артистами, але переконана, що люди, які давно на сцені, дуже швидко все роблять, і чітко розуміють, чого хочуть. З ними цікаво експериментувати, ламати стереотипи, робити щось нове. А у молодих, починаючих артистів багато енергії, яку вони можуть спрямовувати в інше русло.

  Ви працюєте з Аланом Бадоєвим над проектом «Пороблено в Україні». Який досвід ви здобули на новій програмі?
  Мені дуже цікаво працювати із акторами «Студії Квартал-95», артистами комедійного жанру, вибудовувати сюжети більше сценічні, ігрові. Я всіх їх відкрила для себе з абсолютно нових сторін. Наприклад, я не знала, що Лєночка Кравець – людина з абсолютною теле і кіногенічністю. Їй личить будь-який грим і світло. Оператори отримували неабияке задоволення, не кажучи вже про мене. Такі зйомки ближче до кіно, ніж до кліпів. Оце, звичайно, цікавий досвід. Ти по-іншому починаєш мислити.

  Чи цікавить вас робота на ТБ і надалі?
  Я ніколи не хотіла працювати на телебаченні, хоча саме з нього й починала. Це не моє, але є певні  проекти, які мені цікаві, і я погоджуюся над ними працювати. Як у даному випадку з шоу «Пороблено в Україні», телеканалу «Інтер», чи у випадку з програмою «Народна зірка», яку мені запропонували робити на ТРК «Україна». Це робота з акторами на сцені, з концертними номерами, і це мій формат.

  Ви станете режисером третього сезону «Народної зірки». Як відбувались переговори? Яким буде шоу? Яку новизну ви внесете?
  Мені зателефонували продюсери телеканалу і компанії Star Media і запропонували бути режисером-постановником третього сезону. Я погодилась, адже мені це цікаво. Переді мною стоїть завдання трохи змінити формат проекту. Потрібно зробити акцент на концертних номерах, відійти від театральності, яка, можливо, була у минулих сезонах, і побудувати концепцію на більш особистих стосунках між зіркою і артистом із народу. Обіцяю, буде багато нового, але на жаль, я не можу зараз розголошувати всі таємниці.

  І хотілось би перейти до цифр, так як вони завжди читачів цікавлять. Скільки можете нарахувати кліпів, знятих вами?
  Приблизно 200.

  Над скількома ТБ-проектами працювали (перелічити)?
  2 сезони Comedy club, телеверсія церемонії нагородження «Viva Найкрасивіші», сольного концерту Ані Лорак, «Пороблено в Україні».

  Чи знімали повнометражне і короткометражне кіно?
  Ні, але працюю над створенням короткометражного фільму, в якому вже попередньо погодилися зніматися дуже відомі російські актори.

  Яким повинен бути, на вашу думку, справжній режисер: уміти працювати і в рекламі, і в кліпах, і в кіно, і на ТБ, чи працювати лише в одному напрямку?
  Режисер має бути максимально чесним. Неважливо, що саме він робить, головне – щоб це виходило. Якщо щось не виходить, треба змінювати напрямок, але спробувати варто все! Режисер – гарна професія, багатьом подобається, але люди не знають, що за цим сим стоїть дуже сильна знервованість, серйозна праця, величезна відповідальність за кожну людину, яка працює на знімальному майданчику. Режисер відповідає за все! Це дуже складна професія.

  Як себе уявляєте через 10 років?
  Складно сказати. Можливо, я буду знімати кіно. Точно знаю, якою би я хотіла бачити свою старість: жити у Ніцці, але без натяку на розкіш, просто у будиночку на березі моря, ходити з маленьким песиком, бути схожою на милих бабусь, яких там мільйон і мати свою квіткову крамницю.

  Розмовляла: Ірина Новоставська
  Джерело: ГУЧНІ ІМЕНАhttp://bignames.org.ua

 2. Жодних міркувань. Висловлюйся!

  Висловлюватись