1. Фестиваль «Молодь і мистецтво проти стереотипів» підтримає Едуард Гурвіц та Амадор Лопес

  Міжнародний фестиваль «Молодь і мистецтво проти стереотипів» пройде в Одесі 27 червня 2009 року. Захід організовує Рада Європи в рамках кампанії «Доста!» за підтримки Одеського міського голови Едуарда Гурвіца та управління молодіжної та сімейної політики Одеської міської ради.

  Про це «ГУЧНІ ІМЕНА» повідомила прес-служба організаторів.

  «Фестиваль проводимо в Одесі, адже це одне зі знаних у Європі багатонаціональних міст України, на Одещині мешкають представники понад 100 національностей» – розповідає менеджер програми «Доста!» відділу ромів та кочових народів Ради Європи Земфіра Кондур.

  Заходи фестивалю «Молодь і мистецтво проти стереотипів»: 26.06 – прес-конференція за участі організаторів і гостей Фестивалю (Одеса, Київ, Будапешт, Стразбург); 27.06 – виставка фотографій і малюнків, виставка робіт майстрів – молдовських та українських ромів, виставка представників національних громад і організацій України (експозиції з Самбору, Одеси, Мелітополя, Києва, Німеччини), презентації традиційного етнічного одягу; виступ народних колективів й музикантів; куточок казок для дітей, ромська поезія; мультимедійний куточок;  гала-концерт Фестивалю (початок о 19.00). Особливі гості Фестивалю – група «Rumbero’s» під керівництвом Амадора Лопеса.

  Особлива подія Фестивалю: Церемонія вручення призів кампанії «Доста!». Оголошення переможців  конкурсу малюнків, музичного конкурсу і журналістів. Вручення винагород за участю представників властей з України і Молдови.

  Одна з цілей Фестивалю – подолання упереджень щодо національних меншин, включаючи ромів, які мешкають в Україні та Молдові, просування міжетнічного порозуміння. «Доста», що мовою ромів означає „досить”, є інформаційною кампанією, яка здійснюється з метою зближення громадян неромської та ромської національності та подолання упередженого ставлення  та стереотипів до ромів.  Земфіра Кондур переконана: «Одесити завжди були вдячними і вимогливими глядачами, тому зможуть оцінити виступ наших артистів. Ми прагнемо більше розповісти молоді  про ті культури національних меньшин, які споконвіку живуть в Україні, і про ті нові національні меньшини, наприклад африканські, які гармонійно співіснують в культурному просторі України».

  Серед учасників міжнародного молодіжного фестивалю: професійні колективи і солісти з України, Молдови, Македонії; представники національних громад, представники Ради Європи, МОМ, ООН, представники  Європейської Комісії, різних міністерств України.

  Джерело: ГУЧНІ ІМЕНАhttp://bignames.org.ua

 2. Жодних міркувань. Висловлюйся!

  Висловлюватись