Влада Литовченко вшанувала Володимира Івасюка
На виконання Указу Президента України «Про вшанування пам’яті Володимира Івасюка», Благодійний Фонд Влади Литовченко «Обдаровані діти – майбутнє України» та управління освіти Шевченківської районної у м. Києві державної адміністрації ініціювало проведення мистецького заходу.
Про це «ГУЧНІ ІМЕНА» повідомила прес-служба Влади Литовченко.
Благодійний Фонд Влади Литовченко вирішив не зупинятись на одному заході, а продовжувати цю гарну традицію.
Перша акція-концерт відбулась 10 квітня 2009 року в актовій залі школи – інтернату №23 (вул. Салютна, 11-а), де відбулися урочистості, присвячені 60-річчю від дня народження Володимира Івасюка. В цей день, для дітей та дорослих лунала музика видатного композитора, якого вважають засновником сучасної української пісні. В цьому році, Указом президента, Володимиру Михайловичу Івасюку присвоєно звання Героя України (посмертно).
Вшанувати пам’ять видатного композитора були запрошені президент Благодійного Фонду «Обдаровані діти – майбутнє України», радник міністра з питань сім’ї, молоді та спорту Влада Литовченко, представник міністерства Сергій Олійник, голова Шевченківської районної у м. Києві державної адміністрації Віктор Пилипишин, Заслужений артист України, співак Віталій Козловський, співачка Аліна Гросу, перший директор чернівецького меморіального музею Володимира Івасюка Паша Михайлівна Нечаєва.
На порозі школи почесних гостей зустрічав духовий оркестр, вхід до приміщення був оздоблений різнокольоровими кульками. Діти та дорослі – всі чекали свята. Першою піснею, яка пролунала в залі був найвідоміший його твір – «Червона рута».
В 1971 році у виконанні Володимир Івасюка, Василя Зінкевича, Назарія Яремчука вона перемогла на всесоюзному конкурсі «Пісня – 71». Тоді ж, в містечку Яремча, що на Івано-Франківщині, було відзнято перший український музичний фільм. З тих пір немає країни у світі, де б не лунали «Червона Рута» та «Водограй».
В репертуарі співака Віталія Козловського – дві пісні Володимира Івасюка: «Жовтий лист», «Вернись із спогадів». Але щоб не порушувати традицій, саме виконанням безсмертної «Червоної рути» він відкрив вечір-пам’яті. Пісню підхопив увесь зал і Віталій виконав її під акомпанемент оплесків.
Співочу ініціативу підхопили учні шкіл району, які не тільки декламували вірші Івасюка, але й виконували танцювальні композиції під його музику.
Теплу атмосферу вечора продовжив виступ Влади Литовченко, президента Благодійного Фонду:
«Я пишаюсь тим, що можу сказати теплі слова і висловити почуття до такої великої людини, як Володимир Івасюк. За свій недовгий вік, він залишив величезну творчу спадщину, яка стала відомою в усьому світі. Композитор поспішав жити. Близькі і знайомі кажуть, що на сон він витрачав не більше 3-4 годин на добу, решту часу він працював. За невеликий проміжок часу, Івасюк написав музику до ста семи пісень, серед яких «Водограй», «Тільки раз цвіте любов», «Я піду в далекі гори», «Нестримна течія». «Червона рута» – пізніше ці твори стали народними. Володимир Михайлович написав п’ятдесят три інструментальних твори та музику до декількох спектаклів. Крім того він був професійним медиком, чудовим скрипалем, грав на багатьох музичних інструментах, малював і дуже добре співав. Це все я кажу про одну людину, сина українського народу – Володимира Івасюка. Його трагічна загибель – величезна втрата, але духовна спадщина композитора і поета – величезний скарб українського народу.
Започатковуючи низку заходів з приводу святкування дня народження мого великого земляка, Фонд «Обдаровані діти – майбутнє України», ставить за головну мету розповісти нашим дітям, якою безцінною є спадщина нашого народу та як треба шанувати і любити те, що народилося на нашій землі».
Свято вшанування пам’яті Володимира Івасюка в школі-інтернаті №23 завершилось. В квітні Фонд планує провести ще декілька вечорів вшанування пам’яті в Національній бібліотеці та музичній школі-інтернаті ім. Миколи Лисенка.
Джерело: ГУЧНІ ІМЕНА
http://bignames.org.ua