1. Влада Прокаєва (Литовченко) подарувала 500 книг херсонській бібліотеці

  Влада Литовченко подарувала 500 книг херсонській бібліотеці

  Нещодавно у рамках реалізації Всеукраїнського благодійного проекту «З книгою в серці» та з нагоди святкування «Міжнародного дня захисту дітей» Влада Прокаєва (Литовченко) та Георгій Саприкін відвідали Херсон.

  Про це “ГУЧНІ ІМЕНА” повідомила прес-служба Влади Литовченко.

  Влада Литовченко подарувала 500 книг херсонській бібліотеці

  Програма перебування на Херсонщині була вкрай насичена та продуктивна. У першій половині дня за ініціативи організаторів Всеукраїнського благодійного проекту «З книгою в серці» за підтримки Херсонської міської ради та Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. Лавреньова провели брифінг, де кожен присутній міг висловити свої думки з теми: «Криза читання молоді – вихід є!».

  У брифінгу брали участь: Влада Прокаєва – президент та засновниця Благодійного фонду «Обдаровані діти – майбутнє України», радник Міністра у справах сім’ї, молоді та спорту, бізнес-леді; Георгій Саприкін – директор Державної бібліотеки України для юнацтва; Володимир Сальдо – міський голова Херсону; Зоя Бережна – помічник міського голови; Наталія Федотова – начальник управління культури Херсонської облдержадміністрації; Юрій Семченко – заступник начальника управління освіти і науки Херсонської облдержадміністрації; Галина Тютюн – директор Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.Лавреньова; Василь Загороднюк – голова Херсонської обласної організації Національної спілки письменників України; Лариса Польська – голова громадської ради при Херсонській облдержадміністрації; Ольга Алеферко – директор видавництва «Наддніпряночка»; Наталя Кудрявченко – голова Херсонського обласного осередку ВМГО «Молода Просвіта».

  Питання, порушене учасниками брифінгу дійсно гостро стоїть на сьогоднішній день в Україні. Українці впевнено залишають категорію «найбільш читаючих у світі», близько 46% українців взагалі не читають.

  За наведеними, президентом Фонду Владою Прокаєвою, даними статистики: – «На сьогодні на одного жителя України припадає 1 книга надрукована у країні. Якщо порівнювати показники найближчих сусідів, наприклад, Росії та Польщі, то в цих країнах на одного жителя доводиться 4 книги, видані у державі, а в європейських країнах цей показник становить вже 8 екземплярів. Крім того, держава
  закінчується там, де закінчується її мова. І в інших країнах чудово розуміють, що розвиток книговидавництва є однією з стратегічних цілей зовнішньої політики», – коментує Влада Прокаєва.

  Окрім обговорення складної тематики під час брифінгу, Благодійний фонд Влади Прокаєвої «Обдаровані діти – майбутнє України» презентував Всеукраїнський благодійний проект «З книгою в серці», який проходить за сприяння: Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, Міністерства культури і туризму України, Міністерства освіти і науки України, Національної спілки письменників України. Його метою є сприяння популяризації української книги шляхом покращення матеріально-технічного становища бібліотек для юнацтва, залучення молоді до систематичного читання, а як наслідок – підвищення інтелектуального розвитку і культурного рівня майбутніх українців.

  Влада Литовченко подарувала 500 книг херсонській бібліотеці

  Також Фонд передав комплект літератури (500 примірників) Херсонській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Б. Лавреньова, який було сформовано на підставі аналітичного дослідження читацьких запитів юної аудиторії. Насамперед йдеться про сучасні енциклопедичні та довідкові видання, навчальну та художню літературу українських авторів. Нагадаємо, це вже другий комплект літератури, переданий в рамках проекту, перший в квітні отримала Державна бібліотека України для юнацтва.

  На черзі ще 22 обласні бібліотеки.

  До проекту, вже в друге, долучилася молода українська письменниця Анастасія Горбунова, подарувавши 5 примірників фантастичного роману «Орден вогню».

  Влада (Прокаєва) Литовченко подарувала 500 книг херсонській бібліотеці
  Влада (Прокаєва) Литовченко подарувала 500 книг херсонській бібліотеці

  Друга половина дня була не менш насиченою на події та зустрічі. О 17:00 годині, Влада Прокаєва відвідала дитячий будинок «Теремок», де вона мала змогу познайомилась з його маленькими мешканцями від місяця до 4-х років, подарувала книжечки, а декого з найменших навіть вклала до ліжечка.

  А вже о 18:00 годині київська делегація на чолі з чільницею Благодійного фонду відвідали звітний концерт солістів та творчих колективів Херсонщини.

  Джерело: ГУЧНІ ІМЕНА
  http://bignames.org.ua

 2. Жодних міркувань. Висловлюйся!

  Висловлюватись