1. Три кроки до успіху

  Мене часто запитують – як мені вдалося досягнути усіх життєвих висот. Я щоразу задумувалася і розмірковувала як влучно і краще дати відповідь на це питання. Однак останній раз коли мене це запитали… я нарешті зрозуміла «три кити», як то кажуть, на яких сформувався мій успіх.

  На Шевченківському вечорі у київській школі № 253, де очолюваний мною Благодійний Фонд «Обдаровані діти – майбутнє України» провів відкритий урок, присвячений геніальному митцю – Тарасу Шевченку. Неочікувано для мене маленький п’ятикласник звернувся до мене і сором’язливо посміхаючись, промовив: «А як ви досягнули у житті успіху?». Я була збентежена цим запитанням і не одразу зрозуміла, що дитина цікавиться такими дорослими речами. Але малий виявився наполегливим, і своє запитання промовив вдруге та навіть трохи гучніше!
  В секунді в моїй голові пронеслося кілька думок, однак в тій ситуації найдоречнішою була відповідь: «Я добре вчилася!».

  Саме інтерес малечі до дорослого поняття «успіх» змусив мене задуматися і порозмірковувати над сенсом цього слова. Чи взагалі існує таке поняття «Успіх»? І на ці роздуми мене наштовхнув маленький хлопчик зі звичайної школи, який пізніше мені по секрету зізнався, що він не дуже старанний у навчанні. Однак коли він розповідав Шевченківський вірш про ягнят… я була в захваті! І по суті, сьогодні спробую дати більш чітку відповідь на його питання. Хоч, напевно, він і не прочитає її. Проте, можливо, комусь іншому мої «три кроки до успіху» стануть у пригоді!

  Так от… перше правило і найголовніше – це дійсно освіта! І сьогодні, як і щодня, я в котре дякую своїм батькам, що привчили мене любити книгу, виховали в мені жагу до навчання. Паралельно нагадаю журналістам, які ніяк не вгамуються з питаннями про сенс мого навчання у Дипломатичній академії при Міністерстві закордонних справ! Так от – вчитися ніколи не пізно, і знання зайвими не бувають. Не ставте на своєму житті та мріях тавро бездари, і навіть якщо вам «трішечки» за тридцять, і навіть якщо вас звільнили з роботи і ви – матір двох дітей! Ніколи не падайте духом! Це і є другий крок до успіху. Не бійтеся боротися за свої погляди, переконання і прагнення! І не важливо – чоловік ви чи жінка! Чомусь у декого складається хибне враження про те, що я маю феміністичні погляди. Однак ви помиляєтеся, я звичайна жінка, дружина, матір. З рештою – домогосподарка, яка щодня просто плідно працює над своїм призначенням у суспільстві, не зважаючи на брудні розмови навколо моєї персони. Все заради чого я вчуся, працюю, вдосконалюю свої знання – це мої діти.

  І нарешті третє правило!

  Напевно, зараз у когось виникне іронічна посмішка. Бо я вважаю, що це правило любові до чоловіка, до родини!
  Це поняття я поширюю на світ, який мене оточує, на повагу колег, знайомих і друзів. Я вдячна долі, що вона не забуває пестити мене їх допомогою та підтримкою. Це все любов! Харизма, про яку зараз так багато говорять – це і є любов, те світло в очах, талановитість вчинків, милосердя та повага.
  Запам’ятайте ці три кроки! Свого часу про ці аксіоми мені розповідали батьки та наставники, однак щоб зрозуміти їх вагу, мені довелося пройти тернистий життєвий шлях.
  Тепер в житті я керуюся тільки цими установками: гарна освіта, віра в свої сили та любов до всього живого! Так-так усього – не сумнівайтеся! 🙂

  Влада Литовченкоhttp://bignames.org.ua

 2. У темі Одне міркування

  1. Ilona сказав(ла):

   Липень 14, 2010 @ 3:01 pm

   Ви маєте рацію! Мені до душі Ваш оптимізм та віра в життя!

  Висловлюватись