1. Посол Франції в Україні нагородив Олега Скрипку орденом «За заслуги»

  Посол Франції в Україні Жак Фор орден та Олег Скрипка, ВВ

  Олег Скрипка був нагороджений Національним орденом Франції “За заслуги” у «Le Grand Cafe». Його вручив посол Франції в Україні пан Жак Фор.

  Олег Скрипка був нагороджений Національним орденом Франції "За заслуги"

  Національний орден «За заслуги», також орден Заслуг (фр. L’Ordre national du Mérite) – національний орден Франції. Заснований 3 грудня 1963 президентом Франції генералом де Голлем як заміна численним відомчим орденам заслуг.

  Орденом можуть бути нагороджені французькі громадяни за значні цивільні і військові заслуги, в той же час є недостатніми для нагородження орденом Почесного легіону. Орденом можуть нагороджуватися також й іноземці. Рішення про нагородження приймає прем’єр-міністр Франції, що є гросмейстером ордену, за поданням Уряду.

  Орден заслуг є четвертою за значимістю нагородою Франції після ордену Почесного легіону, ордена Визволення та Військової медалі.

  З Францією Олега Скрипку пов’язують 6 років життя, творчого розвитку, безліч музичних і мистецьких проектів, кохання.

  Ще підчас французького періоду «ВВ» два з чотирьох музикантів були саме представниками цієї країни. У Франції Олег Скрипка активно працював з хореографічною компанією Філіпа Декуфле, беручи участь у двох виставах. В одній із них – «Механічній шкатулці» – виступав у ролі помічника режисера й ставив музичні сцени. А французький жіночий хор, що також брав участь у проекті, долучився до запису відомої пісні «ВВ» «Горіла сосна» з альбому «Музіка».

  У 1996 році Скрипка брав участь в організації туру містами Росії та України разом із Французьким культурним центром. Саме під час вистави у Києві пісня «Весна» вперше прозвучала в Україні.

  У тому ж році Олег представляв французьку культуру у Франції, граючи у виставі, що у містечку Афіни (Південна Кароліна).

  Була співпраця «ВВ» з французьким гуртом «VRP» – музиканти мали три спільних тури у Франції та два – в Україні, а також вони записали разом пісню «Bartek» та екранізували її.

  Саме у Франції Скрипка почав додавати нового звучання музиці «ВВ» – етнічні елементи, що й визначили подальший стиль гурту.

  Співпраця з Французьким культурним центром не припинилася і після повернення до України. Під час Тижня Франкофонії Скрипка був представником від Франції. У січні 2009 організував у Парижі «Андріївський узвіз і Монмартр – культурні побратими» за форматом традиційних українських вечорниць.

  «Нагороди для мене не мають особливого значення, – зізнається винуватець свята. – Але цей орден – велика честь. Я щиро пишаюся ним. Адже Франція для мене є другою Батьківщиною. І я радий, що зв’язок з нею міцнішає».

  Посол Франції в Україні Жак Фор орден та Олег Скрипка, ВВ

  Коли Скрипці вручив пан Жак Фор орден, Олег одразу символічно його вмочив у шампанське та й заспівав для гостей.

  Посол Франції в Україні Жак Фор орден та Олег Скрипка, ВВ

  Фронтмен «ВВ» вже збирається влаштувати захід в Україні, який би показував Францію з якнайкращого боку.

  Фото: Максим Поліщук

  Джерело: ГУЧНІ ІМЕНАhttp://bignames.org.ua

 2. Жодних міркувань. Висловлюйся!

  Висловлюватись