1. Молодий театр заснував Міжнародний театральний фестиваль «Дім Химер»

  В вересні 2011 року в Києві вперше пройде Міжнародний театральний фестиваль «Дім Химер». Засновано фестиваль в серпні 2011 року за ініціативою Станіслава Мойсеєва, художнього керівника Київського академічного Молодого театру.

  Про це «ГУЧНІ ІМЕНА» повідомила прес-служба «Молодого театру».

  Перший фестиваль представить у столиці України програму сучасного польського театрального мистецтва “Польський театр у Києві” та “Український блок”, що включатиме драматургічні читання актуальної української п’єси та вистави за сучасною європейською драмою. Відкриття фестивалю відбудеться на Софійській площі – грандіозною вуличною виставою «Планета Лем», всесвітньовідомого познанського Театру «Бюро Подорожей» (Biuro Podróży).
  З 3 по 11 вересня сцена Київського академічного Молодого театру стане місцем показу театральних вистав, читань сучасної української драматургії, зустрічей з видатними діячами сучасного польського мистецтва, презентації робіт молодих режисерів, майстер-класів та лекцій.
  До фестивальної програми увійшли вистави таких знаних колективів як Театр «Provisorium» (м. Люблін, Польща), «Teatr Centralny» (Польща), «Drammen Theater» (Норвегія), «neTTheatre» та «Grupa Coincidentia» (м. Люблін, Польща) з виставою-лауреатом цьогорічного Единбургського фестивалю «Турандот», а також проекти Інституту театру ім. Збігнева Рашевського (м. Варшава, Польща), «Teatr Nowy» та Інституту мистецтв «Wyspa».

  «Український блок» програми має на меті популяризацію нового для України театрального жанру драматургічних читань, фестиваль представить увазі глядача кращі роботи молодих українських режисерів (Юлії Маслак, Андрія Мая та лауреата премії «Київська пектораль» –  Павла Юрова), читання та вистави за п’єсами сучасних українських драматургів (Наталії Ворожбит, Павла Ар’є, Максима Курочкіна). В рамках фестивалю буде показана вистава «Депо Північне» за п’єсою Василя Сігарєва «Фантомні болі» та історія єврейської Лоліти «Шоша» за романом І.Б. Зінгера. Закриває фестиваль спільний проект Молодого театру та Французького культурного центру «Поки мама не прийшла».

  «Ми прагнемо зрозуміти важливі засади існування театру, який не втрачає ознак культурного і соціального феномену навіть сьогодні. Нам вкрай важливо оцінити необхідність і міру незалежності театрального мистецтва для спільноти, яка існує в умовах перехідного суспільства. Вочевидь, наша увага насамперед зосередиться на тій частині фестивальної програми, яка презентуватиме європейську актуальну драму , але це не стане перешкодою для включення в контекст фестивалю спектаклів, що гідно представлять і класичну п’єсу. Я переконаний, що театр в наший країні є соціально важливим чинником розвитку людської спільноти, і що погляд на український театр в європейському контексті дасть можливість зрозуміти нам всім, що театральні химери можуть бути реальнішими за будь яку політику».

  Президент Фестивалю «Дім Химер» Станіслав Мойсеєв

  Джерело: ГУЧНІ ІМЕНАhttp://bignames.org.ua

 2. Жодних міркувань. Висловлюйся!

  Висловлюватись