1. Міла Богуш-Данд: “Навіщо читати біографії успішних людей?”

  Я розумію, що на чужих помилках ніхто не вчиться. Причина – завжди здається, що ти розумніший або краще тієї людини, яка втрапила у халепу. Вона вляпалася, тому що “сама винна”. А якщо я вляпався, то частіше за все винен хтось інший, це ж очевидно!

  Тому я не має наміру закликати до вивчення чужих помилок і старанно їх уникати. Більш того, якщо ви почнете це робити, то я можу вам гарантувати, що до себе накличите подібну ситуацію. Тоді навіщо читати біографії успішних людей? Там запас прекрасних ідей і чудових розумінь.

  Наприклад, в нашому українському суспільстві поширена ідея – чим старше людина стає, тим менше у неї шансів щось грандіозне створити. І взагалі – виповнилося тобі “ххх” років – все, вільний, пора тебе списувати. І багато людей в це вірять. Я приведу 2 приклади. Якось я проводила тренінг “Управління часом та делегування” у місті Павлограді для співробітників хімічного заводу, і одна з учасниць мене запитала: “Я в наступному році йду на пенсію,  дуже хочу навчитися писати картини,  вже купила фарби, пензлі й полотна. Скажіть, я – нормальна? “Уявляєте, питаннячко! Так, вона на тренінгу була живою, і ніхто її ні на яку пенсію не відпустив через рік.

  І буквально через місяць на іншому корпоративному тренінгу серед студентів  виявила бабусю – стареньку сиву жінку. А на цьому тренінгу є такі вправи, які літнім людям робити психологічно важко. Але що я можу зробити – на відкритому тренінгу я можу з людиною поговорити і запропонувати вибрати, залишитися чи ні, а на корпоративному у мене такого права немає, тому що людина сама гроші не платила … Підійшла я до цієї жінки під час вправи, питаю: “над якою своєю метою ви зараз працюєте?”. А вона відповідає: “Я через 10 років піду на пенсію – будиночок хочу біля річки …” І тут я розумію, що цій жінці всього 45 років!

  Звичайно, в житті у людей різне буває, але буває у всіх, а перемагають не все! І коли ви читаєте біографії відомих людей, ви пізнаєте їх шлях, надихаєтесь і легше переживаєте важкі часи.

  Одного разу я прочитала про те, що одна з найбагатших людей Америки створила свій бізнес після того, як пішла на пенсію. Нудно стало, бачте. А в книзі успішної російської бізнес-леді прочитала, як, обдурена своїм першим чоловіком, вона створила нову компанію і нову сім’ю. З передачі про С. Джобса дізналася, як його “кинули” партнери в бізнесі, і він шукав себе в інших компаніях. А у Майї Плісецької всі ми вчимося підтримувати себе в хорошій фізичній формі … Іноді здається, що нічого не можна зробити, що вже просто до краю дійшло, що ніхто тебе не розуміє і зрозуміти не зможе. А потім зиркнеш в чиєсь життя – і знаходиш там підтвердження дивовижної сили людського духу!

  Ви напевно чули фразу: “Спілкуватися треба з тими, хто досяг більшого, ніж ти, тоді тобі буде до чого тягнутися”. А як це зробити, якщо в твоєму оточенні, на твоїй вулиці або на твоїй роботі їх немає? Спасибі Інтернету – тепер вам завжди доступні їх історії, а отже їх досвід, ідеї і перемоги.

  Фото: Mark.S.Dhand | www.md3d.com

  Ваша Міла Богуш-Дандhttp://bignames.org.ua

 2. Жодних міркувань. Висловлюйся!

  Висловлюватись