1. Джамала пожартувала про шлюб з індонезійцем

  Сьогодні Джамала (Сусана Джамаладінова) зібрала журналістів на ранкову прес-конференцію – 9.30. Це перша мас-медійна зустріч по приїзді з конкурсу. Українська представниця не налаштована спочивати на лаврах, а надалі працювати і підкорювати нові вершини.

  Ранкову зустріч Сусана Джамаладінова обґрунтувала концертом у Дніпропетровську. Причому про виступ співачка домовилася ще далеко до Нової Хвилі.

  На думку Джамали, «Нова Хвиля» – дуже складний і виснажливий конкурс. Вона певна, що для Юрмали достатньо двох конкурсних днів. На третій українська зірка була стомлена емоційно. Найважче було у короткий час перевтілитись з ніжного образу у дуже драйвовий та динамічний. «Ти відчуваєш, що глядачі хочуть чогось такого. Ти маєш здивувати. Це породжувало хвилювання», – зауважила Джамаладінова.

  Усі дні арт-директор Сусани і керівник балету «Freedom» Олена Коляденко намагалась обмежувати спілкування підопічної зі ЗМІ та близькими людьми. Вона навіть забрала від співачки телефон, який безкінечно розривався від дзвінків і СМС. Просто Олена хвилювалась, що Джамала може виснажитись і не викластись на всі 100%, коли виступатиме. «Підтримка – це чудово, каже Коляденко. – Але ж ми говоримо про мистецтво, а не про спорт». Олена познайомилась з Сусаною три роки тому. Тоді вона стала солісткою мюзиклу «Па».

  Успішністю другого конкурсного дня співачка завдячує мамі, адже саме вона порадила дочці виконати пісню «Верше, мій верше». І не прогадала…

  Тато завжди говорив Сусані, щоб вона була різносторонньою співачкою: могла співати народну як народну, класику як класику, джаз як джаз, поп як поп. Аби Джамала дотримувалась традицій цих жанрів і якщо бралась за них, виконувала по-справжньому.

  Про роман з індонезійським учасником Юрмали чимало написали у ЗМІ. «Сондоро приїхав на три дні пізніше, аніж інші учасники, – розповідає Сусана. – Тоді я якраз співала на репетиції пісню «Верше, мій верше». Він сидить на стільчику і просто закидає голову, коли настає кульмінація. А потім каже мені: «Ти перша, знаєш?»». На сніданку індонезієць зробив пропозицію руки і серця чарівній співачці з України. Хоча Джамала каже, що це всього на всього був жарт, адже вона познайомилась з справжньою нареченою Сондоро.

  Дизайнери інших учасників були закохані у вбрання Джамали. Кожна поява співачки на сніданку, обіді, вечері чи на іншій зустрічі захоплювала модельєрів. Вони підходили, торкались до тканини, дивились на крій, шви. Дизайнери були у захваті. Режисер-постановник Ревзін казав до Сусани: «Доцю, ти що так по вулиці ходиш?». А вона у відповідь: «Я для вас одягаюсь». «Я на репетиції співала свої пісні, – коментує Джамаладінова. – Нормально, що  виконую пісні у тому костюмі, що створює настрій. Олена і Назар Дідик для цього робили все. Вони створювали мій образ не тільки для конкурсних днів, але й для репетицій і вулиці».

  Олена Коляденко і Джамала

  Гроші, отримані на конкурсі, співачка планує витратити на себе, записати більше якісної музики.

  Не зважаючи на позитиви, на привітне ставлення до української представниці, траплялись і неприємні моменти.

  «Були вагомі люди, які говорили, що ми не потрапимо на конкурс, бо неформат, – заявляє Коляденко. – Ми, взявшись за руки, йшли вперто, розуміли, що хочемо. Намагались не зраджувати ні своїм смакам, ні собі. Навіть стрались змінити пісні, які зробили нас – «History Repeating» і «Верше, мій верше». Ми пройшли всі етапи, якраз спимо у готелі. Нам телефонує Юрій Фальоса і каже: «Олено, ви готові представляти Азербайджан?». У нас таке було нервове напруження і ми розуміли, що потрапили – тільки від Азербайджану. Потім йшло питання представляти Росію чи Україну. Раптом з’являється у пресі, що Джамала поїде від Ізраїлю. Врешті нам телефонують і кажуть: «Ви представляєте Україну!»».

  Але, зі слів арт-директора Сусани, було на 100% більше позитиву, ніж негативу. «Музиканти, які знали Джамалу багато років, у студії працювали безплатно, – заявляє Коляденко. – Діма Клімашенко подарував їй пісню. «Freedom» підтримує кілька років мої проекти. Ми не очікували, що стільки людей нам допомагатиме і віритиме у нас».

  Академічних учителів у Джамали було чимало, а саму студентку називали дуже неприємною, адже вона співала джаз, замість класики. «Я могла навчитись більшому. Мій головний педагог – це мої вуха. Я постійно слухаю музику. Всі нюанси дізнавалась, коли заглядала у рот кожному вокалісту – джазовому, народному. У мене немає одного виконавця-кумира, тому нема відчуття, що списала». Сусана навіть хотіла кинути консерваторію на другому курсі, бо відчувала, що не підходить через свою любов до джазу. Але її зупинила одна людина – педагог. «Наталія Олексіївна Горбатенко обожнює джаз. З нею було неймовірно цікаво. Вона знайшла до мене ключ», – пригадує переможниця «Нової Хвилі – 2009».

  Сусана мріє з динитства виступити на світових сценах.

  Автор: Ірина Новоставська

  Фото: Ірина Новоставська, останнє фото – з архіву Джамали

  Джерело: ГУЧНІ ІМЕНА

  http://bignames.org.ua

 2. Жодних міркувань. Висловлюйся!

  Висловлюватись