1. Альона Вінницька: «Я ледь не потонула зо сміху»

  Провідна артистка української естради Альона Вінницька «ГУЧНИМ ІМЕНАМ» розповіла про особливі місця, улюблений стиль відпочинку та чому люди не звертаються до природи.


  Альоно, у вашому виконанні пісень завжди відчувається чоловічий дух. А коли вас фотографують, прокидається ніжність, жіночність. Що поєднується у вас? Якою ви можете бути?
  Я дійсно можу бути дуже слабкою і сильною. Це властиво всім людям, особливо сучасним жінкам. Оскільки жіночність – це те, що дано нам від природи і культивувалося століттями. А сила і мужність – набуті сучасні характеристики, які нам потрібні, щоб за себе постояти, заробити.
  Як на вас впливає весна? Завжди жінки стають красивішими у цю пору. Ви погоджуєтесь?
  Красивіші, бо все менше і менше одягу на жінках. Починаються короткі спіднички, туфельки, каблучки. Це надає жіночності. Для мене весна – доволі важкий час, особливо її початок – перехідний період, який супроводжується незрозумілим сумом. Дуже люблю кінець квітня – початок травня. Вже ближче до літа.
  Ваша улюблена пора року?
  Я люблю літо за тепло, легкість, коли мінімум одягу, теплі чудові вечори, буяння квітів. Осінь – за її фарби, коли все палає вогнем. Зиму – за сніг, новорічний настрій.
  Нещодавно у вас була екофотосесія. Чи живете ви в гармонії з природою? Або тільки намагаєтесь?
  Намагаюсь. Тим паче, живу за містом. У мене природи достатньо щодня.
  Якщо вам потрібно відпочити, який відпочинок обираєте?
  У нас сімейна традиція – подорожувати. Мандруємо на машині чи літаємо. Я люблю міксовий відпочинок, коли можна кілька днів нічого не робити – пляж. Але в той же час обирати країну, багату на архітектуру, культуру, яка б дала нове бачення, нові знання. Ще люблю відпочивати, коли на плечах рюкзак, на ногах кросівки і просто цілий день ходиш, дивишся. Це дуже класно. Наприклад, в Індії. Там стільки всього цікавого, що просто не встигаєш насолодитися. Не відмовляю собі у домашньому відпочинку у колі друзів: всі розслабляються, ніхто не говорить про роботу, тільки позитивна енергетика.
  Яка ваша стихія?
  Я за гороскопом козеріг. Тому моя стихія земля. Але також відчуваю тяжіння до води: люблю плавати, навіть тонула тричі і до власного здивування не боюсь води.
  Чому тонули?
  Вперше – у ранньому дитинстві – мені було два чи три роки. Мама не встигла за мною впильнувати. Вдруге – теж у дитинстві. Ми з братом балувались. Я плила. Він мене почав смішити і я ледь не потонула зо сміху. Пішла на дно. Втретє – в юності. Балувалась у воді, якої наковталась, була близько до межі.
  Подобається вам бувати на самоті? Або бути більш правдивим – в діалозі зі своїми думками?
  Так, звісно. Це корисно. І для всіх творчих людей важливо. Подумати, міркувати. Тим паче, я часто буваю на одинці, бо пишу сама пісні. Щоб творити, треба зосереджуватись, щось уявляти, мріяти.


  Є у вас улюблені місця?
  Люблю перебувати вдома, коли дощ за вікном, барабанить у скло. Відчуваєш у цю мить комфорт.

  Улюблене місце – рідний район в Києві, де я прожила значну частину життя. Там парк, з яким пов’язано багато спогадів, зокрема мій чоловік колись у ньому зізнавався мені у коханні.

  Такі місця мають багато сили. Моя міська квартира стає мені в пригоді, коли мені хочеться розслабитись, побути одною. В ній написані всі пісні. Вона володіє особливою енергетикою.
  Коли у вас є вільна хвилинка, як її використовуєте?
  Читаю. Листаю журнали. Я знаю, що більшість людей у вільну хвилину звертаються до мобільних та комп’ютерів. Відразу починають працювати чи розважатися. А мені більше подобається читати. Це на рівні звички. У мене немає особливого жанру. Я читаю все, що мені рекомендують друзі, знайомі. Дуже люблю специфічну літературу, психологічну, екзотеричну, яка багата на інформацію.


  Що ви відчуваєте щоразу, коли повертаєтесь з відпочинку на природі?
  Втому. Цю втому відчуваю не тільки я. Здавалось би такий парадокс: всі їдуть на природу відпочивати, а повертаються втомленими. Чому так відбувається? Через надлишок свіжого повітря? Не звично для міської людини. Багато кисню відразу. Багато енергії. Вже наступного дня гарно себе почуваю. Відновлююсь.
  Люди намагаються знайти гармонію з собою, суспільством, але досі не звертаються до природи. Як ви гадаєте, чому?
  В основному людство зосереджено у містах, де природи як такої нема. Особливо мегаполіси, з природою мало зіткнень, в основному – з людиною. Тому люди просто забули, що десь там є гори, море, ліси, океани, тварини. Більше зосереджені на собі, особистих проблемах.

  З кожним роком стає жити все складніше і складніше: фінансові кризи, багатьом не вистачає грошей, багато живуть на межі виживання.

  І коли у тебе не вистачає засобів, ти не про природу думатимеш, а як нагодувати свою сім’ю. В Європі рівень життя високий, тому вони слідкують за екологією, вкладають в це гроші.
  Що таке весна для жінки? Що варто зробити навесні?
  Весна – період відродження. Природа відходить від сну. Час нових ідей. Навесні хочеться щось почати спочатку. щось змінити у своєму житті: позбутися поганих звичок і привчити себе до гарних. Наснаги до здійснення планів більше – бо сонце допомагає. Хочеться усміхатися, частіше виходити на вулицю, спілкуватися.
  Побажання читачам?
  Гарного настрою. Не впускати депресії. Не йти глибоко у себе. Бажаю всім кохання і стану закоханості.

  Розмовляла: Ірина Новоставська
  Фото: прес-служба Альони Вінницької
  Джерело: ГУЧНІ ІМЕНАhttp://bignames.org.ua

 2. Жодних міркувань. Висловлюйся!

  Висловлюватись