Відроджені з попелу
Це така доля від Бога чи це сила волі людини, яка може вистояти, за потреби відновитися, відродитися з попелу і повернутися в «сідло»? Завжди бути на коні важко, а ще важче, як на мене, знову повернутися.
Мабуть, не кожен може. Наприклад, у того ж Черчилля (Уінстона), батько – пішовши з політики (був міністром фінансів, розкритикував уряд і пішов у відставку (нічого не нагадує?:)), потім вже в неї не повернувся. Після цього виступу він надто переживав, захворів і за кілька років з бадьорого й впевненого в собі чоловіка перетворився у живу «руїну» і потім, взагалі, помер. Йому було 46. Натомість, його син випадав з «політичного» сідла неодноразово, але повертався. Цей чоловік, очевидно був з іншого тіста і просто так не здавався. Можливо йому допомагала в цьому творчість (Черчилль писав книги, навіть отримав Нобелівську премію з літератури, малював, його картини зараз в багатьох приватних колекціях). Черчилль був у відставці, він програвав вибори, але з часом повертався. При чому інколи в зовсім нелогічний для успішної кар’єри час, як то напередодні другої світової війни. Інший антикризовий керівник – Шарль де Голль. Теж був час, коли він не вигравав вибори, тікав з Єлісейського палацу під час студентських заворушень, відходив у тінь. П»ять років провів усамітнившись в Коломбе, працював над відомими «Військовими мемуарами». Але знову повернувся. І всі його пам’ятають, як національного героя. Великий визволитель Лінкольн теж мав негладку політичну кар’єру. Спочатку програв вибори в сенат США. Проте, потім все таки досяг свого і ще й скільки зробив для Америки (скасував рабство, вирішив аграрне питання, побудував трансконтинентальну залізничну дорогу). Чому одні досягають свого, а інші ні? Чи легко це – повернутися? Повертається дійсно достойний? Той, в кого вистачило зусиль волі, розуму, а то й хитрості? Вклоняюся перед тими, хто дійсно може пройти цей шлях ДОСТОЙНО, знайти сили і перебороти обставини і досягти мети. Не опустити руки, не згоріти, а витримати випробування. Як говорила героїня фільму «Загадкова історія Бенджаміна Баттона», котра в 68 років все таки переплила Ла-Манш: «Неможливого в житті не буває». Ця жінка просто додає віри в життя і в те, що можна досягти бажаного, варто хотіти, вірити, мріяти і – робити. Адже, є мрійники, а є переможці.:)
Ілона Довганьhttp://bignames.org.ua
Соломія Кришталь сказав(ла):
Лютий 25, 2009 @ 1:03 am
Важко втриматися в сідлі, – безперечно. Та чи завжди треба триматися в ньому всіма правдами й неправдами? Може є випадки, коли треба знайти сили і добровільно піти, і не повертатися. Це більше стосується не тільки нашого теперішнього бомонду, а й тих, хто «осідлав коней», які є чужими. Варто, мабуть, також все-таки вийти з потяга, який рухається у хибному напрямку… Але це так – думки альтернативні, а насправді Ілона Довгань має рацію – це напевно від Бога, а ще надзвичайна сила волі людини, яка мусить вистояти, за потреби відновитися, відродитися з попелу і повернутися в «сідло», якщо долею їй це судилося…
Щодо таких людей, як Уінстон Черчілль, – це харизматичні, сильні особистості, які й не могли жити по-іншому. Прикладів достатньо: Американські президенти Адамс і Вашингтон, величний Наполеон і чимало, може й менш визначних, та сильних духом і силою волі людей. Й не пригадаєш от так відразу. Серед них також прототип льотчика Марєс’єва, чи персонаж фільму «Військовий пірнальник» (реж. Джордж Тіллман-молодший), доречно згадати велогонщика Ленса Армстронга, який неодноразово на перекір всім бідам повертався і вигравав. В історії України таких імен теж багато, та чомусь вже так склалося, що «в своєму царстві пророка не буває». Проект «Великі Українці» цьому свідчення. Та у кожного на шляху до своїх вершин є злети і падіння.
Намагаюся віднайти приклади сьогодення, зокрема українського. На жаль, тільки комізм – «невмирущий» мабуть тричі екс-генпрокурор П., кілька прем’єрів, а також наш президент, який «пішов, щоб повернутися» і таки повернувся, на жаль… : Перепрошую за відхилення від етики сайту, але що нам залишається робити, якщо не жартувати. До речі, Черчілль мав чудове почуття гумору і вмів пожартувати не тільки над іншими, а й над собою. Може тому за іронією (як це не дивно) тепер частина сучасних англійців не сприймають його серйозно, бо за результатами опитування, яке не так давно проводили серед частини мешканців Туманного Альбіону, запитуючи, хто серед названих персоналій придуманий персонаж, а хто реальна особистість і, назвавши Черчілля і Шерлока Холмса, отримали більший відсоток відповідей, за якими Черчілль – видуманий, а Холмс – реальний :).
А якщо без жартів, то думаю, автор, тобто Ілона Довгань, пише про те, що в цей період є для неї не байдужим. Бо навіть письменники, які творять художні тексти, пишуть, як небезпідставно (але може надто канонічно) вважає літкритика – «про себе». Знаючи Ілону Довгань як людину, що «зробила себе сама» і яка вирізняється неабиякою наполегливість і працьовитістю, можу впевнено сказати, – жодні невдачі таких людей не можуть зломити. Безсумнівно, що зможе іти до мети ДОСТОЙНО. А ще у неї є незаперечний талант і харизма, тому навіть якщо й трапляються перешкоди, – у таких людей вистачить духу вистояти, або (якщо вже говорити мовою контексту) відродитися. І не просто відродитися, – адже Фенікс, відроджений з попелу, щоразу ставав красивішим і сильнішим…