1. Міла Богуш-Данд: “Мастурбація слів”

    В Фейсбуці, Твіттері для багатьох користувачів спілкуватися мовою матів – це фішка. Щось не подобається – запустив мат в Інтернет і кайфуєш. Матюкатися – сьогодні інтерпретується, що ти вільний і вільно говориш те, що думаєш. Вільно агресуєш і добровільно отримуєш на себе негативну реакцію.


    Матерні слова – це лексика людини. Ці слова стають натомість гарної мови.
    Радянський анекдот. Офіцер вступає в академію. Він пише в анкеті, що знає три мови.
    –    Які? – Його запитують.
    –    Російська, командна і мат, – відповідає.
    –    Дві, бо командна і матерна – одна мова.
    Слово – визначення реальності людини. Чим більший словниковий запас, тим більше його володіння людини на інтелектуальному рівні. Наприклад, якщо у людини багато заводів і пароплавів, вона керує великою кількістю нерухомості, а якщо тільки 1 маленький візок, вона оперує маленькою кількістю нерухомості. Те саме зі словниковим запасом – якщо він збільшується, світ розширюється. Світ створюється думками: спочатку з’являється ідея, потім – аналіз і результат.
    Коли людина висловлюється матом, вона хоче показати, що вільна, бо вчиняє, як хоче, і їй на всіх начхати. Але в неї нема свободи. Вона залежить від власної байдужості і свободи, яку вона собі сама вигадала. Світ звузився до розмірів статевих органів, до думок, що складаються з 3 слів. Людина переставляє слова туди-сюди, а думка не змінилася, вона одна в голові. Вона розписується у своїй інтелектуальній неспроможності. Я таких друзів видаляю з Фейсбук. Траплялося, що я писала: «А давай ми не будемо».
    Інтелектуальна людина розуміє, що ми не ходимо по вулиці і не трясемо статевими органами. Якщо ми бачимо людину, яка ходить і трясе статевими органами, ми називаємо її хворою, ексгібіціоністом. Яка різниця, який ексгібіціонізм? Що таке людина, що материться? Вона мастурбує вустами на людях. Не достойно. Все, що людина демонструє, свій світогляд.
    Учасники на тренінгах коментують. Вони ніколи не замислювалися, що з їх слів я можу зрозуміти, що відбувається в їхньому житті. Наприклад, ми будуємо дім з окремою кімнатою для кожного в сім’ї. І хтось говорить: «І окрема кімната для тещі з решіткою». Що я дізналася про людину? У чоловіка погані стосунки з тещею. І люди не розуміють, що це висловлення, ким вони є. Як кажуть: «Я те, що я їм. Я той, що я кажу».
    Людина, що гадить у соціальних мережах, притягує до себе прибічників. І вони лайкають, ретвітять один одного, виказуючи публічно свою позицію.
    Якщо ми подивимося в історію, тисячі років тому, мат – це був виклик табу, негуманний спосіб показати, що тобі дозволено, ти вільний. Її використовували у своїй лексиці чаклуни, раби. Коли людина не може відстояти свої права, збудувати своє життя так як вона хоче, вона починає використовувати негуманні, деструктивні способи: матюкатися, кричати, пліткувати, писати агресивні статуси в соціальних мережах, вдаватися до рукоприкладства. Людина, коли їй погано, вона інтерпретує слова не тими значеннями. Адже багато зі слів, що сьогодні ми кажемо «мат» мали позитивне значення або просто значення, просто слово, що не викликало до себе уваги.
    Наприклад, «стерва» – дохла худоба. «Кретин» – (від спотвореного франц. Chretien) – християнин. Так називали християн у французьких Альпах. Аж поки не стали помічати, що серед альпійських кретинів частенько зустрічаються люди розумово відсталі з характерним зобом на шиї. В гірській місцевості у воді спостерігалася нестача йоду. Лікарі назвали захворювання “кретин”. У Стародавній Греції  слово “ідіот” – це приватна особа, окремий, відособлений. Не секрет, що стародавні греки ставилися до громадського життя дуже відповідально і називали себе “політес”. Тих же, хто від участі в політиці ухилявся (наприклад, не ходив на голосування), називали “ідіотес” (тобто, зайнятими тільки своїми особистими вузькими інтересами).
    Якщо ви себе поважаєте, ви припините використовувати мати та негуманний вплив на інших людей. Ваша мова – це ваше обличчя. Воно або брудне і викликає відразу, або чисте та заворожує.
    Ваша Міла Богуш-Дандhttp://bignames.org.ua

  2. Жодних міркувань. Висловлюйся!

    Висловлюватись