1. Турецьку версію Роксолани покажуть плюси!

  Найдорожчий проект в історії турецького телебачення, перший східноєвропейський серіал, презентований глядачам Штатів, вийде на українському телеканалі «1+1». Історичну драму «Неймовірне століття. Роксолана»/«Magnificent century» створила компанія Global Agency (Туреччина). Продюсер – Тимур Савджі. Режисери – Ягмур та Дурул Тайлани.

  Про це «ГУЧНІ ІМЕНА» повідомила прес-служба «1+1».

  Покази серіалу відбулися в Туреччині, Азербайджані, Казахстані, Росії, Чехії, Словаччині, Болгарії. В Сербії відбудеться одночасно прем’єра з Україною.

  Команда творців проекту намагалася якомога реалістичніше відтворювати події. Саме тому деякі сцени знято в реальних історичних інтер’єрах палацу Топкапи, а основою сценарію стали середньовічні документи та історичні романи. Над декораціями трудились 5 місяців 120 осіб, серед них – 30 скульпторів і художників. Кастинг на головну жіночу роль затягнувся аж на 8 місяців. Змагалися за спокусливу можливість актриси з Туреччини, Америки, Німеччини, Нідерландів, Великобританії, Македонії, Хорватії, Болгарії.

  До речі, головна героїня Роксолана у серіалі розмовляє та співає українською!

  У головних ролях: Мер’єм Узерлі, Сельма Ергеч, Халіт Ергенч, Небахат Чехре, Меліке Іпек Ялова, Саадет Аксой, Окан Ялабик.

  «Неймовірне століття. Роксолана» – це роки правління наймогутнішого султана Османської імперії Сулеймана Пишного та щире кохання до української красуні Роксолани (Анастасія (Олександра) Лісовська, Хурем Султан).


  Сулейман отримує від свого найближчого друга та радника Ібрагіма особливий дарунок – непокірну слов’янську дівчину на ім’я Олександра. Їдучи в Туреччину, молода українка ще не здогадується, що от-от грізний повелитель стане для неї «султаном душі, світлом очей, її Султаном…».


  Потрапивши в гарем, дівчина дізнається, що лише перша дружина є головною і що лише діти від першої дружини стануть наслідниками престолу. Роксолана розуміє, що повинна стати першою дружиною. Їй потрібна влада не тільки над Сулейманом, а й над усім, що вона бачить навколо себе.
  Дівчина приймає Іслам, змінює ім’я, плете інтриги, підкуповує слуг, постійно зваблює свого господаря, але таки перетворюється з рабині на правительку!

  З ім’ям Роксолани пов’язано спорудження в Стамбулі багатьох історичних пам’яток. А її життя та діяльність привернули увагу численних митців, зокрема, письменників та живописців, які присвятили їй чимало творів. Життя великої правительки екранізоване в українському телесеріалі «Роксолана» (1997, головну роль зіграла Ольга Сумська), у документальній стрічці «Роксолана: кривавий шлях до престолу» у серії «У пошуках істини» (2008) (виробництво — Україна).

  Хурем була ерудованою, зналася на мистецтві і державних справах. Переписувалася з султаном вишуканими віршами перською і арабськими мовами. Одна з найосвіченіших жінок свого часу, Роксолана приймала іноземних послів, відповідала на послання іноземних правителів, впливових вельмож і художників.

  Фото: прес-служба “1+1”

  Джерело: ГУЧНІ ІМЕНАhttp://bignames.org.ua

 2. У темі 3 коментарі

  1. Roksolana сказав(ла):

   Серпень 28, 2012 @ 7:51 pm

   Мабуть цікавий серіал має бути :)))

  2. Iryna сказав(ла):

   Серпень 29, 2012 @ 2:32 pm

   Можливо, зацікавить тебе написати бачення Роксолани про Роксолану.

  3. Roksolana сказав(ла):

   Серпень 29, 2012 @ 5:39 pm

   Дякую, Іро, я якраз над цим думаю… Просто це досить суперечлива історія :)))

  Висловлюватись