1. «Подорож у минуле, майбутнє», «знайти скарб», «помилка» та «виселення»…

  День перший кінопрактикуму “Фільм за 7 днів” у Культурному Кластері Довженко-Центр: “Від фабули – до сценарію”.


  Спершу Андрій Бабік, президент гільдії сценаристів України та телеведучий, провів майстер-клас зі сценарної майстерності.Далі — сім різнокольорових груп розпочали роботу. Але, для того, щоб розпочати процес, допомогти кожній групі визначитися з фабулою майбутнього фільму, організатори придумали родзинку. Вони запросили до співпраці сліпу Фортуну і саме вона визначила, яким шляхом буде розвиватися майбутній сценарій. Представники кожної групи витягували жереб з чотирьох папірців зі словами. Перше слово – перша поворотна подія сценарію, друге — друга поворотна подія, третє — кульмінація і четверте — розв’язка історії.

  Нашій «червоній групі» випали слова: «Подорож у минуле/ майбутнє»; «знайти скарб», «помилка» та «виселення».

  Група вдалася до гри в асоціації, потім довго дискутувала, роздумувала, сперечалася і в результаті таки дійшла згоди. Але результат вийшов несподіваний…

  Потім ми записали історію, перетворивши її на сценарій. В уяві вже вирували сцени майбутнього фільму, а найгарячіші учасники групи обдумували акторів, реквізит, грим та, як домовитися про необхідну локацію для зйомок. Майже всі в групі були впевнені: наш сценарій вийшов чудовий.

  Ага, але ж сценарії довелося захищати! Метри трохи покритикували задумку групи, трохи остудивши запал, але побажали успіху в реалізації.

  Не обійшлося без кумедної ситуації.
  — Як ви будете знімати серце? — запитав один із експертів, маючи на увазі, де ми взагалі його візьмемо.
  — Крупним планом! — не розгубилася наша одногрупниця.

  Автор: Маріанна Маліна, з епіцентру подій кінопрактикуму “Фільм за 7 днів”!
  Фото: ГУЧНІ ІМЕНАhttp://bignames.org.ua

 2. Жодних міркувань. Висловлюйся!

  Висловлюватись