1. Світлана Бевза: «Я прихильник весільних суконь, які підкреслюють фігуру, а жінка не є тортиком у фульзі»

  Прихильниця мінімалізму, природньої витонченості жінки. Вона створює не тільки одяг унікальній за стилем, а й взуття. Дебютна колекція “Upstairs” сезону весна-літо 2007, представлена на Українському Тижні Моди, першою продемонструвала аристократичний мінімалізм – інтелектуальний, амбіційний, чіткий стиль.

  Музою дебютної колекції стала улюблена книга “Love story» Еріка Сігала (1970) та кінофільм за однойменним сценарієм. Лінія взуття BEVZA з використанням якісних матеріалів, таких як морський вугор, чорний та світлий поні в поєднанні з білим та титановим шевро, визнана кращою дизайнерською лінією серед українських брендів. Назва колекції “Upstairs” у перекладі з англійської – це вгору, перфекціоністський девіз власниці та дизайнера бренду Світлани Бевзи.

  Світлана – оптиміст, любить життя, красу навколо та усміхатись. Вона створює одяг, який вказує на сексуальність жінки. У сукні Світлани відчуваєш більше свободи, зявляється бажання ризикувати та досягати вершин. Бевза – вольова, впевнена дизайнерка, дівчина, яка знає, що робить. Ось чому вона хоче додати впевненості та сили кожній українській жінці. Вона впевнилась, що одяг – це сила, 50% успіху.

  Чи працюєте з танцювальними колективами? Створюєте їм сценічний одяг?

  Працювала з Дмитром Коляденком. Можна робити все, якщо цікава ідея, привабливий проект.

  Які ще цікаві проекти, над якими працювали?

  Створювала стиль для кліпів Анни Сєдокової.

  Що ви можете сказати про Український тиждень моди, який нещодавно відбувся?

  Цього року не було реклами тижня моди як минулі роки. Але ажіотаж не спадає. Подобається, що залишився той самий рівень та увага журналістів.

  Чи піднявся рівень українських дизайнерів?

  Я декілька днів відпочивала після власного показу. Бачила небагато показів. Але, я сподіваюсь, що так. Потім зможу про це розповісти, після того як продивлюсь фотографії дизайнерів. Та є декілька показів, які мені дуже сподобались.

  Які українські дизайнери вам подобаються?

  Мені подобаються дизайнери, стиль яких упізнають. Мені сподобались покази Анісмова та Пустовіт. Панував гарний настрій, типажі моделей підібрані вдало.

  А серед світових?

  Усі успішні дизайнери. Взірці не те щоб за стилем, а скоріше,за методами роботи.

  Хто ж перші покупці?

  Як не дивно, першою була модель, яка демонструвала колекцію Світлани Бевзи. Тобто відбувся показ і вона одразу придбала пальто, в якому і пішла.

  Хто є вашими клієнтами?

  Абсолютно різні люди: зірки, жінки бізнесу, політики, дружини політиків, моделі, митці. З гучних імен, наприклад, Марина Кінах, Марися Горобець, Ольга Сумська, Анна Сєдокова. Я шию жіночий одяг, але чоловіки теж заходять. Вони купують коханим жінкам, навіть неодноразово бувало, що приходять і замовляють пошиття.

  А на випускні вже є клієнти?

  Так, ще до показу одна клієнтка замовила сукню, до того ж вона з Москви.

  Чи були на українському тижні моди гості з Росії?

  Я не цікавилась цим питанням. Знаю, що були баєри з Дніпропетровська, з Одеси, баєри з Росії здебільшого замовляють через шоу-рум та фотозвіти.

  Як стосовно роботи на російському ринку?

  Я спілкуюся з організаторами тижня моди в Москві, вони мене запрошували цього разу на показ. Але показ відбувся 25 березня, було мало часу на підготовку, тож я відмовилась.

  У яких показах берете участь за кордоном?

  Я брала участь в російському тижні моди в Москві. Ми праювали на шоу-румі, безпосередньо домовлялись з баєрами.

  І який одяг вам подобається створювати?

  Сукні.

  Що частіше ви приватно шиєте: сукні, костюми чи і те й інше?

  Я не те що шию сукні, я їх культивую. Моя перша колекція була створена суто з суконь, здебільшого коктейльних. Але можемо робити все. У мене працюють висококваліфіковані технологи та конструктори, будь-який одяг BEVZA найвищої якості.

  Які тони здебільшого використовуєте? Загалом повністю дотримуєтесь тенденції чи все ж таки завжди останній штрих за вами. Все одно додаєте деякі свої відтінки?

  Я постійно слідкую за тенденціями за кордоном, купую тренд-буки. От вже купила один із тканинами, фактурами на весну-літо 2009. Звичайно, орієнтуюся завжди на власну інтуїцію.

  Яка мода пануватиме в осінньо-зимовому сезоні 2008-2009?

  Буде чорний, зелений, червоний кольори. Також актуальним буде клітинка, бархатні фактури. Основні акценти на сірий колір.

  Які весільні сукні створюєте і вважаєте цікавими?

  Я прихильник весільних суконь, які підкреслюють фігуру, але не роблять жінку тортиком у фользі. Для кожної жінки це емоційно важливий незабутній день, і сукня є серйозною річчю, яка має бути бездоганною. Про що йдеться зручність, підкреслення жіночності, талії і декількох деталей (акцентів). Приталена сукня завжди підкреслює фігуру, але ми повинні звертати увагу на зріст. Якщо зріст жінки до 165 см, то сукня має бути не пишна, тобто середньої пишності і має бути з важкої тканини. Білий колір теж своєрідний і потребує ретельного підбору відтінків.

  Що скажете про весільні кольори?

  Мені зараз подобаються молочний колір та білий, вони є моднішими, аніж білі з рожевими відтінками.

  Які тканини використовуєте, якого стилю більше дотримуєтесь?

  Я використовую атлас, однотонні тканини, звісно, що у весільних сукнях присутній стиль мінімалізму. Я не використовую мереживо та камінці. За моїм баченням у весільній сукні основне – бездоганний крій.

  Найкращі постачальники та виробники?

  Купую тканини в українських постачальників, в яких закуповуються практично всі українські дизайнери. Використовую у своїх колекціях здебільшого тканини італійських виробників, іноді купую закордоном та для колекцій принтую тканини в Італії.

  Розмовляючи з клієнтом, ви повністю шиєте за його бажанням чи радите, відмовляєте, на ваш погляд, від не дуже вдалої ідеї?

  У мене клієнт купує готову сукню, можу переробляти деталі. Але сукня вже готова або її шиють за ескізом, представленим на показі. Можна замовляти в студії індивідуальне вбрання – це дорожче за сукні з колекцій.

  В якій весільній сукні уявляєте себе? Чи можете описати стиль нареченої, якою хочете стати?

  Приталена довга сукня, від талії вона іде дуже плавно; середньої пишності, білого кольору. Можливо, з фатою.

  Ви закохана?

  Не відповідатиму. Хай це залишиться таємницею.

  Коли розпочали карєру дизайнера? Де навчались, працювали раніше?

  Дизайнером хотіла стати ще з дитинства. Навчалася в Київському торгово- економічному університеті, паралельно працювала директором у студії Олександра Моняка, потім вже створила власну студію. Це сталося 2006 року. Відтоді представила чотири колекції.

  Що, на ваш погляд, вартує змінити в українській моді?

  Я вважаю, що українські дизайнери повинні робити щось своє, а не формувати комбінації на зразок західних брендів. Що таке колекції prêtaporte це одяг, розрахований, що його носитимуть в житті.

  Різні шоу телебачення популяризують танці, спів, але не простежується поширення моди. Чи будуть в майбутньому такі шоу? Коли людина встане і скаже, що йде навчатись, бо хоче?

  До мене вже зверталися люди з такими запитаннями. Так само зверталися молоді дизайнери, запитували, як їм почати. Дизайнери сьогодні популярна спеціальність, багато вчаться цього мистецтва. Я не можу сказати, що мода не популярна. А от питання шоу, пропагування на телебаченні не до мене, а до тих, хто потенційно може інвестувати в ці проекти. Звичайно, хочеться, щоб мода була популярнішою. В Україні багато талановитих людей.

  Ідеальна жінка, яка вона?

  Мені подобається, коли жінка одягнена так, що одяг не біжить поперед неї, а доповнює. Жінка має бути охайною, спокійною, мудрою.

  Головні пріоритети в житті. Ваше кредо?

  Я живу за принципом «Ціль у житті – це життя з ціллю». Мені подобається робити світ навколо красивішим. Приємно робити якісь речі, коли люди купують сукню і кажуть, що в ній вони виглядають бездоганно. Якщо я здатна своєю роботою створити настрій іншим – це дуже приємно. Кожна людина повинна прагнути до чогось хорошого в житті. Гасло «Тільки найкраще є достатньо хорошим», що відображений в принтах на другій лінії мого одягу (а саме на футболках) свідчить про намагання до бездоганної роботи у всьому.

  Які плани на майбутнє?

  Я хочу вийти з колекціями на європейський шоу-рум. Думаю та працюю над цією ідеєю дуже активно.

  Автор: Ірина Новоставська

  Фото: архів Світлани Бевзи

  Джерело: Наше ВЕСІЛЛЯ

  http://bignames.org.ua

 2. У темі 2 коментарі

  1. Ліза сказав(ла):

   Березень 19, 2009 @ 10:23 pm

   дивно,я ніколи не чула про цю марку і дизайнера. видно,наша мода стрімко розвивається.

  2. admin сказав(ла):

   Березень 19, 2009 @ 11:17 pm

   Лізо, Світлана Бевза заснувала свій бренд у 2006 році, приймала участь у Українському Тижні Моди сезону весна-літо 2009 (а ще раніше – весна-літо 2007), на нещодавньому Віденському балу Олену Шоптенко можна було побачити у сукні від Світлани Бевзи… А ще про Бевзу можна прочитати у статті, у якій сама Світлана знайомиться з читачами

  Висловлюватись