1. Ксенія Марченко створила колекцію суконь з автентичними українськими замовляннями

    Працюючи над новою колекцією «Замовляння», дизайнер Ксенія Марченко запросила до співпраці художника Володимира Кузнецова, адже була захоплена вишивками в його творах.



    Про це «ГУЧНІ ІМЕНА» повідомила прес-служба дизайнерки.

    Співпраця дала свої плоди: 10 платтячок із вишитими текстами автентичних українських замовлянь.

    Основна ідея колекції – створення одягу, який би містив у собі глибинні функції захисту.

    «Вишивка – одне з тих кліше, якими найчастіше спекулюють, описуючи українське. Водночас здається, що маючи таку вагу в фольклорі й у дискурсі української провінційності, вишивка серйозно недооцінена самим мистецтвом як ресурс сенсів. Наприклад, ресурс піднесеного, магічного, таємничого і таємного», – коментує куратор сучасного мистецтва Олеся Островська-Люта.

    У проекті “Замовляння” у контексті вишивки велика увага надана текстовим повідомленням: автентичні українські захисні замовляння, покликані охороняти свого хазяїна від злих сил, віщуючи йому удачу, здоров’я, любов. Одяг, розшитий замовляннями, набирає функцію протекції, певної таємничості, магічності. Текст, прошиваючи річ наскрізь, стає з ним єдиним цілим, матеріалізуючись в об’єкт-захист.

    В своїх попередньо реалізованих проектах Заслужений діяч мистецтв України Володимир Кузнецов вже звертався до теми народної вишивки, зокрема, вишиваючи тексти колискових на простирадлах, надаючи цим об’єктам сакрального сенсу, залишаючи при тому їх утилітарність.

    Як і колискові, замовляння побудовані на схожих ритмах, вони насичені глибинними образами, в обох присутні звернення-побажання задля результату – сну, зцілення чи захисту.

    Образ колекції побудований на поєднанні контрастів: легкості, повітряності білих суконь, що асоціюються зі стерильною постіллю мрійливої дівчини-підлітка та чіткими цілеспрямованими замовляннями, вишитими чорними нитками.

    Джерело: ГУЧНІ ІМЕНА
    http://bignames.org.ua

  2. У темі 4 коментарі

    1. jin сказав(ла):

      Липень 7, 2010 @ 10:27 am

      Панна Ксенія точно впевнена що це сукня? А у тому, що це можна носити на вулиці?

      • Iryna сказав(ла):

        Липень 7, 2010 @ 12:15 pm

        Такі сукні носять зараз в Україні. То чому саме цього дизайнера не будуть носити?

    2. tivasyk сказав(ла):

      Липень 7, 2010 @ 10:30 am

      щодо цих взірців «от кутюр» краще, певно, скажуть рагу.лі — мене ж більше цікавить, хто ця (очевидно) замучена рабською неволею «мудель»? з якого підземелля її витягли, за які гріхи там катували, і чому мовчать нацкомісія з моралі, комісії з захисту прав людей, дітей і жінок?

    Висловлюватись