1. Карнавал наближається. У лютому настане магічна мить! Карнавалія…

    Бал-маскарад «Карнавалія» відбудеться 16 лютого 2013 р. Про наближення шостого благодійного балу-маскараду розповіли засновники та організатори «Карнавалії» Юрій Логуш і Тетяна Логуш на прес-конференції в  Українському національному інформаційному агентстві УКРІНФОРМ 14 грудня 2012 року.

    Спікерами на прес-конференції були: Юрій Логуш – засновник та організатор «Карнавалії», Тетяна Логуш – засновник та організатор «Карнавалії», Валерія Бондаренко – представник співорганізатора карнавалу –  творчого об’єднання «Славута», Ольга Балтазюк – директор з розвитку компанії «Адамант», Світлана Лебедин-Мусійко – керівник Вищої хореографічної школи танцю.

    Проведення «Карнавалії»-2013 приурочено до важливої культурної події, пов’язаної з претендуванням Петриківського розпису на включення до репрезентативного переліку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.

    Міжнародний благодійний фонд «Мистецька скарбниця» щороку проводить Благодійний бал-маскарад «Карнавалія», який об’єднує представників різних прошарків суспільства: дипломатів, політиків, бізнесменів, літераторів, артистів, музикантів, журналістів та просто небайдужих людей. «Карнавалія» – це вишуканий світський аналог світових карнавалів. Український карнавал в єдиній культурній палітрі об’єднає українське Стрітення,  Віденський бал та ще одну, поки що затаємничену, частину балу.

    Юрій Логуш розповів про ідею організації «Карнавалії» в Україні, поділився інформацією про проведення карнавалів в інших країнах і зазначив,  що «головна мета балу – поширення меценатства та благодійництва в Україні». Тетяна Логуш додала, що «кошти, отримані з благодійної програми балу, підуть на придбання нових книжок для оновлення фондів українських бібліотек, для поширення дитячої літератури серед дітей в дитячих будинках, школах-інтернатах».

    Особливістю української частини стане акцент на народному мистецтві –  Петриківському розпису. «Під час карнавалу учасники зможуть опанувати елементи Петриківки – взяти участь в майстер-класах; подарувати собі невеличкі приємності у вигляді петриківського фейс-арту, нейл-арту та ін.» – розповіла Валерія Бондаренко.  Також співорганізатор зазначила, що «ЮНЕСКО у 2003 році прийняло рішення про забезпечення охорони нематеріально-культурної спадщини. Петриківський розпис – унікальне декоративно-орнаментальне малярство, яке сформувалося на межі ХІХ-ХХ століть на Дніпропетровщині. І це перше, що подається на включення до цього списку від України. Петриківський розпис є одним з двох брендів, за яким пізнають Україну в світі. Зараз сформовано досьє і подано до ЮНЕСКО на отримання статусу нематеріально-культурної спадщини, за підтримки Мінкультури та МЗС».


    Фото надане Світланою Лебедин-Мусійко

    Світлана Лебедин-Мусійко розповіла про проведення майстер-класів з танцю для гостей карнавалу. Початок майстер-класів буде 15 січня. Також пані Світлана оголосила про набір юніорів (від 16 до 25 років) для відкриття Віденської частини.


    А Ольга Балтазюк розповіла про інтернет-трансляцію карнавалу: «Всі бажаючі зможуть переглядати он-лайн трансляцію «Карнавалії» на сайті організаторів».
    Місце проведення «Карнавалії» – АККО Интернешнл (м. Київ,  проспект Перемоги, 40-Б).

    Дата проведення – 16 лютого 2013 року.

    На фото: символічні карнавальні коралі

    Автор: Злата Артюшенко

    Джерело: ГУЧНІ ІМЕНАhttp://bignames.org.ua

  2. Жодних міркувань. Висловлюйся!

    Висловлюватись