Видатний грузинський ансамбль «Ерісіоні» підкорив українське серце
Днями столиця побачила легендарне грузинське шоу Державного Академічного Ансамблю Народної Пісні і Танцю Грузії «Ерісіоні», яке приурочене до 15-річчя Посольства Грузії в Україні.
Їхній виступ нагадував стукіт серця, гру почуттів, але найголовніше він віддзеркалював багату культуру Грузії. Сильні голоси, талановиті танцюристи, каскадери, що керуються ритмом, та розмаїття музики.
«Ерісіоні» – глобальний міжнародний проект високопрофесійних артистів, який став феноменальним культурним явищем, що вмістив у себе 15-ти столітню історію розвитку музичного мистецтва Кавказу.
Музика «Ерісіоні» увійшла до Золотого диску музики світових знаменитостей, створеного на підставі рейтингу (Франція, 2002 р.) і посіла 2 місце, після видатної композиції «Барселона» у виконанні Монсерат Кабальє і Фреді Меркурі.
Історія ансамблю починається з 1885 року. Спочатку хор любителів народної пісні. Надалі він зріс і увібрав у себе також аматорів народного танцю. Зібрати, відновити, відродити та популяризувати унікальні народні пісні – завдання і мета, яку переслідує ансамбль.
Протягом понад 120 років видатні лотбарі, хореографи і виконавці змінювали один одного: Михайло, Сандро, Давид і Анзор Кавсадзе, Григол Кокеладзе, Григол Чхиквадзе, Кирил Пачкорія, Шалва Мшвелідзе, Валеріян Цагареішвілі, Гурам Бакрадзе, Давид Джаврішвілі, Джано Багратіоні, Бухуті Дарахвелидзе, Гамлет Гонашвілі, Ілля Закаідзе.
Сьогодні на чолі ансамблю стоять народні артисти Грузії, лауреати Державної Премії Руставелі, художній керівник Джемал Чкуаселі і головний хореограф Реваз Чохонелідзе. Концертний репертуар Ансамблю досконало відображає Грузію зі своїми різними етнографічними куточками, що ще раз підтверджує жанрове розмаїття таких творів, як «Перхулі», «Мгзаврулі», а також пластичні, військові та ніжні ліричні танці.
Західна преса назвала творчість «Ерісіоні» шедевром. Відео на пісню «Шатіліс Асуль» про дівчину з гір транслювався кілька разів на день на державному телеканалі Франції. Знаменитий кліп, де танцюристи виконують трюки, знімався без каскадерів і дублерів, що дуже здивувало західних режисерів.
Під час свого існування ансамбль успішно виступав у всіх республіках і великих містах колишнього Радянського Союзу. Виступи на сцені артистів ансамблю захоплено зустрічали у США (5 разів), Канаді (тричі), Перу, Мексиці, Нідерландах, Німеччині, Угорщині, Індії, В’єтнамі, Сінгапурі, Швеції, Іспанії, Франції (8 разів), Швейцарії, Бельгії, Китаї і в інших країнах світу.
Зенітом слави ансамблю можна вважати останні роки.
Восени 2000-го року у дев’яти найбільших містах США було представлено шоу «Легенда про Царівну Тамару», у 2001-2002 роках шоу «Легенда про Грузію» підкорило серця європейців.
У червні 2001 року переповнений зал Палацу Спорту у Парижі на ногах аплодував виступу ансамблю, у жовтні того ж року зняли знаменитий кліп «Дочка Шатілі», грудень – колектив виступав у шоу «Міс Франція», у січні-березні 2002 року 21 концерт з аншлагом у Палаці Конгресу (Париж).
У квітні того ж року ансамбль продовжував успішно виступати у великих містах Франції, Швейцарії та Бельгії. Наступні роки – успішні виступи у Москві (3 рази), Києві, Франції, Китаї, Німеччині (3 рази), Туреччині.
На даний час ансамбль готує нову програму, яка буде показана у багатьох країнах світу.
Джерело: ГУЧНІ ІМЕНАhttp://bignames.org.ua