1. Відбувся благодійний вечір з нагоди відкриття Лабораторії діагностики донорів кісткового мозку

    Точка життя

    26 листопада Всеукраїнський благодійний фонд “Крона” і група компаній «НІКО» провели благодійний вечір з нагоди відкриття Лабораторії діагностики донорів кісткового мозку на базі Національної дитячої лікарні «ОХМАТДИТ».

    Про це «ГУЧНІ ІМЕНА» повідомила прес-служба проекту.

    Захід відбувся в ресторані «L’Accente», в рамках якого було проведено збір коштів на придбання необхідного для лабораторії устаткування. Реалізація даного проекту ( «Точка життя») дасть можливість здійснювати необхідне лікування дітей, хворих на рак крові, в Україні.

    Прийшли на благодійний вечір і публічні персони, хто не байдужий до проблеми раку крові у дітей.

    Марися Горобець

    Марися Горобець

    Марися Горобець, Дмитро і Оксана Корчинські та інші гості вечора зробили свій внесок у допомогу дітям.

    Дмитро Корчинський

    Дмитро Корчинський

    Оксана Корчинська

    Оксана Корчинська

    Офіційне відкриття Референс-лабораторії з діагностики онкогематологічних захворювань та типування донорів кісткового мозку відбулось 13 листопада цього року на базі Національної спеціалізованої дитячої лікарні «ОХМАТДИТ».

    Сучасний лабораторний комплекс з діагностики онкогематологічних захворювань і  тканинного типування хворих  та  потенційних донорів створено спільними зусиллями держави, лікарської громади, благодійників. Лабораторію оснащено згідно сучасних стандартів. Зокрема, Всеукраїнський благодійний фонд «Крона» (входить до складу Групи компаній «НІКО») та партнерські організації забезпечили ремонт приміщень та закупили для лабораторії найсучасніше обладнання для здійснення тонких генетичних аналізів, необхідних для визначення сумісності та підбору донора стовбурових гемопоетичних клітин. У день відкриття Лабораторії обладнання було запущено в експлуатацію.

    Цієї події з нетерпінням та надією чекали сотні хворих на рак крові українських дітей, батьки, лікарі, благодійники. Щорічно в Україні реєструється до 550 нових випадків онкологічних захворювань крові у дітей. Близько 300 з них потребують пересадки кісткового мозку і лише 20% з них мають родинного сумісного донора та можуть отримати таке лікування в Україні. Для інших шанс на спасіння  – лікування за кордоном, вартість якого складає від 100 тисяч доларів США до 350 тисяч Євро. Тому батьки вимушені відчайдушно шукати величезні кошти, втрачаючи при цьому дорогоцінний для життя дитини час.

    Лабораторія – це перший, але найважливіший крок до початку проведення операцій з пересадки кісткового мозку від неродинних донорів в Україні. Цей центр буде здійснювати найбільш точну діагностику на онкогематологічні захворювання, і – найголовніше – типування потенційних донорів кісткового мозку –  що  значно покращить надання спеціалізованої допомоги дітям та дозволить проводити лікування в Україні без направлення їх за кордон.

    Певний час лабораторія працюватиме в тестовому режимі, поки не буде підтверджено й визнано на міжнародному рівні якість та точність її даних. Надалі це дасть Україні можливість приєднатися до міжнародної мережі реєстрів донорів кісткового мозку й надасть для хворій на лейкемію дитині шанси знайти сумісного донора та подолати тяжку недугу.

    Подія відкриття була відзначена особистим візитом Президента України Віктора Ющенка, який висловив щиру подяку всім учасникам проекту: Міністерству охорони здоров’я, УДСЛ «ОХМАТДИТ,  Фонду «Крона» та Групі компаній «НІКО» зокрема.

    В рамках відкриття почесне слово також взяли Гладуш Юрій Іванович, Генеральний директор УДСЛ «ОХМАТДИТ», Донська Світлана Борисівна, Завідувач Центром дитячої онкогематології  УДСЛ “ОХМАТДИТ” та Мацібох Олена Геннадіївна, Голова Благодійного фонду «Крона».

    Проект «Точка Життя» – створення Національного реєстру донорів кісткового мозку задля порятунку життя дітей, хворих на рак крові. Планується, що Національний реєстр донорів кісткового мозку розпочне роботу вже наступного року. Із початком його функціонування в Україні стане можливим проведення неродинних трансплантацій кісткового мозку, а це означає, що українська система охорони здоров’я наблизиться до європейських стандартів, а сотні хворих на рак крові дітей отримають шанс на життя..Відсутність Національного реєстру донорів кісткового мозку є однією з найбільших проблем вітчизняної онкогематології.  На сьогоднішній день в Україні більш як 200 дітей щороку потребують пересадки кісткового мозку від неродинного донора. Неродинні трансплантації у нашій країні не проводяться  через неможливість підібрати донора; вартість такої операції закордоном становить від 100 тис. дол. США до 350 тис. євро. Через надмірно високу вартість операції, від якої залежить життя, більшість хворих дітей не мають жодних шансів на виліковування.

    Джерело: ГУЧНІ ІМЕНАhttp://bignames.org.ua

  2. Жодних міркувань. Висловлюйся!

    Висловлюватись