1. «Уолл-стріт: Гроші не сплять»: Пристрасть до грошей чи стосунків?

    Людина постійно щось жадає: матеріальних здобутків, духовних надбань, людей і любові. Кожен з нас бажає чогось більше, аніж іншого. То чим марили герої «Уолл-стріт: Гроші не сплять»/ «Wall Street: Money Never Sleeps»? Гадаєте, з назви все зрозуміло? Аж ніяк.



    Отож великий і публічний фінансовий махінатор Гордон Гекко (Майкл Дуглас) закриває за собою 8 років в’язниці, з них – 5 років тільки його справа розглядалася в суді. Отож виходить, але ніхто не зустрічає таку поважну людину, що знає, як керувати грішми. У нього немає грошей, яких би дуже хотілося, щоб стати на ноги, але вони є на рахунку його дочки. Тому йому потрібно зблизитися з дочкою Вінні (Кері Малліган), і до того ж навіть старатись не потрібно – до нього сам намагається прорватись майбутній зять Джейкоб Мур (Шіа Лабеф). Останній настільки наївний, що своїми руками, замість Гордона, переконує кохану віддати гроші таткові, а той переведе їх в енергетичну компанію, аби зробити внесок в майбутнє людства. Звичайно батечко робить інакше – він забирає грошенята собі, а після нього як після війни – енергетична компанія без перспектив, а вагітна дочка розійшлася з нареченим.

    Джейкоб – теж фінансист. Причому працює у крупній фінансовій компанії, які ненавидить Вінні, пов’язуючи їх з батьком. Але ж кохання на все здатне. Він дуже емоційний, і поводиться як дівчинка, ридає, важко переносить негаразди на роботі. До речі суїцид його керівника Луї Забела (Френк Ланджелла) призвів до того, що він почав мститися людині, яка стала причиною смерті. Вказав на винуватця Бреттона Джеймса (Джош Бролин), звичайно ж, Гордон.

    У переддень на керівника впала жахлива новина – акції компанії впали до мізеру. Відбулося засідання федеральної резервної системи. Йому було запропоновано єдине рішення – продати акції по два долари. Хоча нещодавно їх сума перевищувала 60 зелених. Звичайно ж людина, яка зробила чимало для компанії, яка стала фактично її батьком, не могла стерпіти такого приниження. Далі у закритій бесіді керівник спілкувався з конкурентом, який торг акцій довід до абсурду та підвищив вартість до 3 доларів, в той час, як йшлося про 6 доларів. Це був останній удар. Його життя психологічно скінчилось. Залишилось дожити до ранку. Поснідав, а потім кинувся під поїзд метро. Ранкова мертвість на обличчі керівника нагадала мені сцену фільму «Життя спочатку» з Кейт Уінслент: вона з мертвим виразом обличчя робить сніданок чоловіка, проводжає його у вікні, і ти вже розумієш, що це останнє побачення.

    Про свої балачки з Гордоном поза спиною жінки якось розповідає Джейкоб своїй коханій і таким кроком ставить хрест на їх стосунках. Вінні проганяє нареченого, бо більше не може йому вірити. Він іде в квартиру батька коханої і бачить, що вона пуста. Так, цей міцний і хитрий горішок зник. Але Джейкоб його знайшов. Він просить у Гордона ті 100 мільйонів вкрадених доларів, взамін на щастя з онуком/внучкою. Але той ні в яку. Хоча потім, коли починає копатись у своїх нутрощах свідомості, розуміє, що мусить хоч щось доброго зробити у житті, яке стільки прожив з матеріальною корисливістю.

    Дуже велику роль у фільмі відіграють фінансові плітки, які поширюються миттєво впливовими людьми компаній і медіа. Саме ці твердження неперевірені багато руйнацій творять. До речі Гордон на одній з телевізійних програм сказав цікаву річ, якби такий натяк на непрофесійність ЗМІ: «Я вашу програму знаю, дивився в тюрмі. Ваша передача популярна серед зеків». Ще одна дуже сильна цитата головного героя: «Найкращі роки мого життя – 8 років у тюрмі».

    Зайвим, як на мене, був фінал, коли всі тішаться, святкують день народження маляти. Така драма, інтрига трималася протягом всього фільму і хотілось на ній завершити, а вийшло що це дали хвилину щастя для глядача  – так би мовити пігулка для заспокоєння.

    І про гру акторів. Майкл Дуглас традиційно неперевершений, не зважаючи на вік. Його акторська майстерність вкрай перевершувала молодших за нього і звичайно магнетизм. На нього не можливо не дивитись. Головний актор Джейкоб в деяких сценах перегравав, чи не догравав. А українська озвучка була аж надто на веселому тоні – в напружених ситуаціях для компаній герої раділи.

    В цілому – кіно захопливе. Воно залишає місце для роздумів. І питання грошей, влади і духовного завжди постає перед людством. Що обрати, залишається рішення за нами.

    Ірина Новоставська
    Фото: ia.media-imdb.comhttp://bignames.org.ua

  2. Жодних міркувань. Висловлюйся!

    Висловлюватись