1. Руслані за пісні заплатили 600 гривень, а у Польщі сума сягає 50 міліонів доларів

    У столиці відбулася прес-конференція за участю українських артистів та продюсерів, яка вкотре торкнулася теми захисту авторських та суміжних прав. Оголосити проблему прийшли Руслана, Дмитро Костюк, Едуард Клім, Фагот, Ігор Ліхута, Юрій Фальоса, Володимир Бебешко,Дмитро Прикордонний, Ігнат Бережний.



    Про це “ГУЧНІ ІМЕНА” повідомила прес-служба Руслани Лижичко.

    Щоб чужа рука не занурювалася в кишені артистів, представники шоу-бізнесу створили свою коаліцію виконавців і продюсерів України, яку очолює Софія Ротару.

    «Ми вкладаємо у свої проекти сотні тисяч доларів. Мені повертається з інших країн. В Україні ж за рік за публічне використання моїх пісень виплатили лише 600 гривень», — пояснює Руслана.

    Юрій Фальоса

    Музичний продюсер Юрій Фальоса додає, що поляки власникам авторських і суміжних прав щороку виплачують 50 млн. доларів. Україна ж перебуває у топ–списку найбільш піратських країн.

    Нагадаємо, що музичне піратство, особливо у сфері публічного використання та Інтернет – сягнуло рівня, який поставив під сумнів можливість подальшого розвитку вітчизняного шоу-бізнесу.

    Але після відкритого звернення десятків українських зірок естради і музичних продюсерів до Прем’єр-міністра України, Юлія Тимошенко провела зустріч з представниками музичних кіл і створила Робочу групу, співголовою якої стала народна артистка України Руслана Лижичко, для вирішення нагальних проблем музикантів.

    Однак, представники певних одіозних організацій, які довгий час насолоджувались безладом у сфері захисту авторського права і суміжних прав у публічній сфері та у мережі Інтернет, заробляючи мільйонні прибутки на чужому інтелектуальному надбанні, не збираються капітулювати!

    З метою подальшого ошукування сотень українських та тисяч зарубіжних виконавців вони розробили і просувають законопроект «Про колективне управління правами на твори, виконання, фонограми, відеограми». Цей законопроект за суперечливих обставин вже було схвалено профільним Комітетом Верховної Ради з питань науки і освіти (хто саме голосував за цей проект – досі невідомо).

    Українські артисти і музичні продюсери, стверджують: підтримка цього законопроекту – це прояв відвертої зневаги як до артистів, так і до тих зобов’язань, які Україна взяла на себе щодо створення адекватної європейській системи колективного управління. Вищевказаний законопроект є рейдерською атакою на колективне управління та спробою монополізувати ринок публічного використання музики в Україні.

    Джерело: ГУЧНІ ІМЕНАhttp://bignames.org.ua

  2. Жодних міркувань. Висловлюйся!

    Висловлюватись