1. Польське кіно «Ніколи не говори ніколи» відкриває важкі моменти життя бізнес-леді

    Анна Дерешковська (Anna Dereszowska), «Ніколи не говори ніколи»/«Nigdy nie mow nigdy»
    Бізнес-леді, професіонал своєї справи – шукає кадри для іноземних компаній, отримала все від життя, чого хотіла, але саме тоді найбільше хочеться дитини, коли її мати не можеш.

    Саме такою темою перейнялись сценаристи Єжи Нємчук, Павел Мосаковскі, Івона Нємчук, режисер Войцех Пацина та оператор Єреміяш Прокопович. І в 2009 році плідна праця команди вилилась у стохвилинний фільм «Ніколи не говори ніколи»/«Nigdy nie mow nigdy». Це кіно показали у кінотеатрі «Київ» в рамках Фестивалю польського кіно в Україні.

    «Ніколи не говори ніколи»/«Nigdy nie mow nigdy», Анна Дерешковська (Anna Dereszowska)

    Анна Дерешковська (Anna Dereszowska), «Ніколи не говори ніколи»/«Nigdy nie mow nigdy»

    Головну роль виконала дуже красива акторка Анна Дерешковська (Anna Dereszowska). Вона надала фільму неабиякого шарму: емоційна, елегантна та залізна леді, чиє серце тане, коли бачить дітей. Протягом фільму героїня змінюється не тільки внутрішньо, але й зовнішньо – від холодної діловитості до щасливого образу, від самотньої леді до багатодітної матері зі звабливим чоловіком – таким же професіоналом, як і вона. Саме життя бізнес-леді показано з реалістичного боку – вимушена самотність і непереможне бажання невпинно вдосконалюватись та тримати марку.

    Коханого подруги, поліцейського, зіграв актор Роберт Венцкевіч, який виконав одну із ключових ролей польського кіно «Скільки важить троянський кінь?»/«Ile wazy kon trojanski?».

    «Ніколи не говори ніколи»/«Nigdy nie mow nigdy», Анна Дерешковська (Anna Dereszowska)

    Фільм сповнений справжньою романтикою, гарними польськими жартами і чудовими акторами. Собака грає на рівні з людьми. Локація японського ресторану дуже схожа з рестораном, показаним у стрічці «Скільки важить троянський кінь?». Побутові моменти представлені з якогось іншого боку. Коли героїня у батьків, вона не сидить на кухні, не пече пиріжки чи ріже салати, а їсть яблуко з ножем. Коли прийшли родичі до мами й тата бізнес-леді, вони не їдять як це прийнято показувати, або танцюють, а розпитують щось героїню, намагаються вивідати, хто тато.

    «Ніколи не говори ніколи»/«Nigdy nie mow nigdy», Анна Дерешковська (Anna Dereszowska)

    Головна героїня Ама Більська (Ama Bilska) живе тільки заради роботи, хоча дуже любить і навідує своїх батьків, має найкращу подругу, яка живе з сином, з котрим теж героїня товаришує. І, не зважаючи на зайнятість, встигла двічі вийти заміж і двічі розлучитись. Дітей у неї немає, і головною причиною розірвання другого шлюбу було відсутність дітлахів, першого – не підійшли один одному.

    33-літня Ама чотири рази робила штучне запліднення безуспішно. Її лікар натякнув, що це може бути причиною аборт, який вона колись давно вчинила. Звичайно, що жінка з цим нічого вдіяти не може, тому вона вирішує всиновити чи вдочерити дитину. Подруга підтримує свою коліжанку у такому нелегкому рішенні, а от мама геть проти виховувати чужого онука.

    Жінка, яка займається відбором батьків для дітей, позбавлених батьківської опіки, з насторогою розглядає кандидатуру Ами, розуміючи, що вона самотня, зайнята, і дитиною займатиметься нянька.

    Головна героїня знайомиться зі своєю потенційною дочкою, рятуючи її від хлопчика, що зруйнував маленькій пасочки з піску. Ама починає любити дівчинку, мріє про щасливе майбутнє, домовляється про вдочеріння, обладнує дитячу кімнату.

    Звичайно, коли будуєш прекрасні плани, ніхто тебе не звільняє від роботи, так і в героїні: вона замріялась, працю закинула на другий план. І саме зараз, обираючи кандидата для чергового клієнта, вона вже наступного дня після підписання трудового договору погоджується, порушуючи всі правила етики, піти з кандидатом до ресторану відзначити вдало вирішену справу. Чудовий вечір завершується в ліжку. Ама розуміє, що хлопець їй більше, ніж подобається, але контракт підписано, дороги назад немає. Черговий похід героїні до гінеколога закінчується неймовірними новинами – вагітністю, 2 місяці. Бізнес-леді збентежена і рада водночас. Але вона остаточно з клієнтом розриває зв’язок і просить ніколи їй більше не телефонувати. В Ами новина за новиною – лікар їй повідомляє, що у неї будуть двійнята. Нарешті героїня щаслива, але пів-на-пів – татко закордоном.

    Анна Дерешковська (Anna Dereszowska), «Ніколи не говори ніколи»/«Nigdy nie mow nigdy»

    Героїня народжує дівчинку і хлопчика, виховує, але не повідомляє про батьківство коханого. Втім за неї вирішує син подруги, який розуміє, що Ама не може наважитись, але вона заслуговує на щастя. Тож одного дня у двері героїні дзвонить батько її дітей, якого бізнес-леді проганяє, свариться з ним, доходить справа навіть до адвоката, але врешті кохання перемагає всі образи і гонор.
    «Ніколи не говори ніколи»/«Nigdy nie mow nigdy»

    Автор: Ірина Новоставська
    Фото: прес-служба Української кінофундації
    Джерело: ГУЧНІ ІМЕНАhttp://bignames.org.ua

  2. У темі 2 коментарі

    1. Daria сказав(ла):

      Квітень 21, 2010 @ 3:26 pm

      Гарне кіно, тільки “залізність” головної героїні трохи перебільшена і не завжди виправдана. Коли вона, втомлена клопотами навколо двох близнюків, а на порозі з’являється чоловік, який їй дуже подобався, який є батьком її дітей, а вона його виганяє.. По-моєму, трохи передали куті меду в цьому моменті. А загалом – дуже добре зроблена стрічка.

    2. Iryna сказав(ла):

      Квітень 21, 2010 @ 4:20 pm

      “Коли вона, втомлена клопотами навколо двох близнюків, а на порозі з’являється чоловік, який їй дуже подобався, який є батьком її дітей, а вона його виганяє.. По-моєму, трохи передали куті меду в цьому моменті” – логічно, адже вона вже носила під серцем діток, коли дізналась, що він крутить з іншою.

    Висловлюватись