1. Нова зірка української прози презентувала роман “Століття Якова”

    19 серпня 2010 у столичній книгарні «Є» була презентована ПЕРША книга, відзначена новим конкурсом «Гранд Коронація Слова» у номінації «Романи», – «Століття Якова» Володимира Лиса. Твір визнано кращим романом за 10 років, адже у конкурсі боролись тільки лауреати перших премій літературного змагання «Коронація слова» за всі роки його існування.

    Видавати роман взялось найбільше видавництво України «Клуб Сімейного Дозвілля».

    «27 % українських книг видаються під цією маркою, – каже головний редактор «Клубу Сімейного Дозвілля» Світлана Скляр. – У нас є 56 магазинів по всій Україні. Наші крамниці змінюють клуби, де люди раніше проводили дозвілля. Ми маємо величезну мережу членів Клубу – це майже два мільйони. Наше видавництво намагається робити якомога більше книжок українською мовою. Книжки вітчизняних авторів виходять у серії «Зірки української прози» і саме в цій серії рада представити роман Володимира Лиса «Століття Якова»».

    Перший тираж – 5 тисяч примірників!

    Видавництво з «Коронацією слова» працює вже четвертий рік. З допомогою Конкурсу їм вдалося знайти авторку, яка зараз стала найтиражованішою, – Люко Дашвар. «Вона видала три книжки, які були відзначені на «Коронації слова», – продовжує пані Світлана. – Наразі книжки письменниці продані накладом 100 тис. примірників. На Львівському Книжковому Форумі буде презентована четверта книга авторки. Раніше ми щороку видавали виключно 1 автора від Коронації, а в 2010 – трьох надрукуємо (Володимира Лиса, Ярославу Бакалець і Мирославу Замойську)».

    Голова Правління компанії «Крафт Фудз Україна» (шоколад «Корона»), засновник конкурсу Юрій Логуш: «Мета нашого конкурсу – дійсно відкривати і реалізовувати бестселери. Ми хотіли створити літературу, яка би була конкурентом телебачення. Я дуже радий, що «Клуб Сімейного Дозвілля» відважно взявся за великі тиражі. Нарешті після 1 покоління Незалежності ми дійшли до 100 тисяч».

    Сучасна українська поетеса, письменниця, літературознавець, публіцист, член журі «Гранд Коронації Слова» у номінації «Романи», автор передмови до «Століття Якова» Оксана Забужко зазначила, що таке національна масова література та чому сподівається на успіх цього роману: «Бестселерами в кожній країні, на кожному національному ринку стають ті твори, котрі виростають із нормальної повсякденної битовухи. Саме цієї країни, саме цього життя, саме культурних і ментальних кодів отого пересічного читача цієї країни. І я завжди вважала, що якби українські автори не старалися косити то під Акуніна, то під Марініну, то під Донцову, то решта – це вже справа технології. Це вже справа гранд конкурсів, які представляє панство Логушів. Це вже справа монстрів видавництв і видавничої індустрії.

    Але насправді читач національного бестселера зацікавлений у тому, щоб прочитати про своє життя, життя своїх сусідів, своїх предків, а не про проблеми московських гламурних тьолок.

    В цьому сенсі – те, що я побачила у «Столітті Якова», дає мені надію, що ця книжка має шанси стати хорошою якісною популярною літературою, яку пересічний українець з задоволенням читатиме в метро, електричці. Це література. Це не макулатура. Це книжка з людським теплим героєм. Це життя людини за минуле століття. Мені страшно набридли в українській літературі хлопчики-підлітки – автори, що грають до 60 років мачо-підлітків. Я хочу літератури, написаної дорослими мужчинами. Є образ дорослого чоловіка – мужика по-справжньому в його вчинках: в нього є подвиги, в нього є злочини, в ньому є багато чого. Це ні в якому разі не є ідеальний герой, але він є запотребований. Я рада, що була однією з перших читачів, що цю книжку полюбили».

    Голова правління міжнародного благодійного фонду «Мистецька скарбниця», натхненниця конкурсу «Коронація слова» Тетяна Логуш закохалася у Володимира Лиса як автора, прочитавши «Маску».

    «Вже все, що з’являлося після цього твору, – каже вона, – я могла за ніч проковтнути. Всім знайомим раджу читати або дарую «Маску». Пан Володимир був лауреатом першої премії Коронації, лауреат «Гранд Коронації Слова». Наступним визнанням може бути тільки Нобелівська премія».

    Як каже сам винуватець події – презентації – Володимир Лис, він намагався повернути простого героя в літературу. «Десь час настав, коли світу цікаво, що відбувається в українському селі, хуторі», – коментує письменник.

    А про сам творчий процес говорить так: «Мені писалось на одному подиху, а виношувалось, сиділо у голові довго-довго».

    Автор «Століття Якова» – журналіст, прозаїк, драматург з Луцька. Відомий також як народний синоптик. Його довгострокові прогнози на цілий рік неодноразово збувалися. У “Коронації слова” Володимира Лиса неодноразово відзначали: Диплом “Коронація слова – 2000” за роман “Романа”, Диплом “Коронація слова-2001” за роман “Маска”, Перша премія “Коронація слова-2008” за роман “Острів Сильвестра”, а цього року лауреат конкурсу “Ґранд Коронація Слова » у номінації «Романи».

    Отож історія старого Якова Меха (його кохання, біль втрати, круговерть війн та режимів, радощі та горе в родині, гріхи й каяття), приправлена поліським діалектом, вже чекає на вашу читацьку увагу та любов.

    Джерело: ГУЧНІ ІМЕНАhttp://bignames.org.ua

  2. Жодних міркувань. Висловлюйся!

    Висловлюватись