1. Іспанські роздуми у танці на сцені Франка

  Рафаель Амарго – найвідоміший у світі іспанський танцюрист фламенко та хореограф

  3 лютого в українській столиці іспанець Рафаель Амарго представив темпераментну виставу «Час роздумів». Свято відбулося у Національному драматичному академічному театрі ім. Івана Франка за сприяння Посольства Іспанії в Україні.

  Рафаель Амарго – найвідоміший у світі  іспанський танцюрист фламенко та хореограф. Його стиль близький до сучасного танцю, але зі збереженням справжньої сутності фламенко. В Україну він привіз виставу «Час роздумів» – це новий етап у художній еволюції виконавця, в якому він повертається до автентичної концепції іспанського пристрасного танцю. Танцівник прибув до нас не сам, а з 11 музикантами, співаками та танцювальниками. Адже та містерія, яка була показана на сцені, не змогла б відбутись без сильної команди.

  Усі тексти пісень до вистави написані Рафаелем Амарго.

  Визнання творчості танцівника підтверджено низкою міжнародних нагород, серед яких чотири Премії Макс за сценічне мистецтво, найвищої італійської нагороди – Премії Леоніда Мясіна за майстерність танцю, а також премію Іспанської асоціації викладачів іспанських танців та фламенко.

  Іспанська кров відчувалась на українській сцені. Кожен номер трупи супроводжувався жвавими аплодисментами глядачів. Щоправда незрозумілою була вистава Рафаеля з двома відрами – це танець у поєднанні з обливанням водою, навіть танцівник повністю волосся занурював у відра.

  Велике захоплення публіки викликав номер танцівниці, яка ніби не грала, а піддавалась музиці, ритму. Її фламенко нагадувало контемп. Вона розпалювалась від танцю, від українського глядача.

  Останньою крапкою іспанського дійства був елегантний виступ трьох танцівниць у надзвичайно привабливих білих костюмах фламенко. В цьому номері танцювали ноги, плечі, спинка, руки, стегна, каблуки і сукня.

  Втім це не було прощання з Амарго. Він спустився до глядацької зали та продовжував танцювати. Гості свята не відпускали танцівника та й Рафаель не поспішав розставатись з вдячними глядачами – він продовжив іспанську виставу вже у фойє театру.

  Автор: Ірина Новоставська
  Фото: Посольство Іспанії в Україні
  Джерело: ГУЧНІ ІМЕНАhttp://bignames.org.ua

 2. Жодних міркувань. Висловлюйся!

  Висловлюватись