1. Денис Замрій: «Якщо гарний проект, чому б його не позичити і не зробити з нього гарну адаптацію»

  Радник генерального директора Національної телерадіокомпанії України, екс-виконавчий продюсер ТРК «Київ», викладач сценарної майстерності в «Інтершколі» (телевізійні курси) Денис Замрій розказав «ГУЧНИМ ІМЕНАМ» про плани телепоказу «Першого Національного», адаптації, вплив промо.

  Денис, постійно звучать з вуст людей та критиків, що програми, серіали і фільми поганої якості показують на українських телеканалах, поверхневі і нічого доброго не несуть. Чи так воно насправді?
  Канали різні і продукт різний. Я би все таки уникав узагальнень. До того ж телебачення – глобальна комунікація. Тому не варто його поділяти на українське і зарубіжне. Мені здається, українці достатньо глибоко інтегровані у світові телевізійні комунікації.

  Куди ж подітись розумному телеглядачу? Чи є у нього шанси залишитись на котромусь з каналів?
  Вже є чимало українських каналів (можна навіть сотню нарахувати, враховуючи нішеві і регіональні), супутникових каналів у кабелі. Вибір на будь-який смак.

  Які найрейтинговіші програми на «Першому Національному»?
  Футбол і «Євробачення».

  Куди рухається Україна з виробництвом кіно, програм, серіалів? До Росії, США чи Європи?
  Росія – це і Сокуров і «Не родись красивою», Штати – це і «Заводний апельсин» і «Дуже страшне кіно», Україна – це і Кіра Муратова і Оксана Байрак.

  Чи світить Україні найближчим часом відзначитися своїм ексклюзивом у кіно та телевіробництві? Чи далі позичатимемо у сусідів, займатимемось адаптацією?
  Думаю, будуть знімати, але і адаптуватимуть. Та ж «Моя прекрасна няня» адаптувалась у багатьох країнах. Якщо гарний проект, чому б його не позичити і не зробити з нього гарну адаптацію.

  Чи мають насправді в Україні успіх сіткоми, шоу талантів, американські розумні серіали? Чи це просто гарна промопідтримка?
  Одного без іншого не буває. Промо – це частина роботи над проектом. Єдина особливість – промо дає перше, так зване включення, далі – залежить від продукту. Щодо жанрів – всі хороші, крім нудних. Ось скучне глядач дивитись дійсно не буде, причому будь-якого жанру, не дивлячись чи це європейське, чи місцеве, чи фестивальне кіно.

  Що чекає на Українське ТБ у новому сезоні? Це знову будуть бойовики, скетчі, сіткоми, мильні серіали, політичні шоу, таланти?
  Так.

  Чим планує зацікавити глядачів «Перший Національний» у новому сезоні?
  Планується гарний кінопоказ: і кінокласика, і європейське кіно, і сучасне українське. Також на глядачів чекає документальне кіно, як нашого виробництва, так і Франції. Будуть «Нащадки піонерів» з екс-фабрикантами – програма про те, що хвилює молодь. І чимало соціальних програм та ток-шоу.

  Чи впливає на ринок телевізійний і кіно думки критиків?
  На щастя чи на жаль, вони не впливають на піплметрію. А отже не впливають на фінанси. Так що ринок навряд чи на них орієнтується.

  (На телевізор родини, яка згоджується піддатися телевізійному дослідженню, встановлюють піплметри, які фіксують електронним способом номер каналу і тривалість перегляду. Піплметр оснащений модемом, за допомогою якого передається інформація на головний комп’ютер рейтингової служби (сервер). Щоночі комп’ютер отримує від піплметрів інформацію про телеперегляд кожного члена сім’ї й підраховує загальну картину. На основі всієї статистики центральний комп’ютер розраховує головні показники тієї чи іншої телепередачі для кожної панелі (піплметрія) та цільової аудиторії).

  Розмовляла: Ірина Новоставська
  Фото: архів Дениса Замрія
  Джерело: ГУЧНІ ІМЕНАhttp://bignames.org.ua

 2. Жодних міркувань. Висловлюйся!

  Висловлюватись