1. Митці позбуваються пилок, а пилка вмикає зубці

    Коли приходиш в Молодий театр (Київ), задаєшся питанням: «Що це зараз буде?». І кожного разу отримуєш відповідь: «Що це було?». Байдужим вийти складно: інколи зовсім не те, а інколи зачіпає заживе. Але запитання мучать. А значить – успіх!

    Так от перша прем’єра 2011 року – бенефіс з.а. України Людмили Дементьєвої, вистава за п’єсою Анатолія Крима «Квартет для двох» не залишила байдужістю. Адже почуття на сцені зашкалювали, а в залі – шепотілись. Хтось закохався, а хтось її забракував.

    Анатолій Крим – один з найбільш відомих сучасних українських драматургів. Його п’єси поставлені на сценах двадцяти трьох українських театрів, вони йдуть у театрах Росії, Канади, Польщі, Болгарії, Уругваю, та інших країн. Пропонована увазі глядачів комедія «Квартет для двох» написана автором в 2003 році. Через рік відбулася перша прем’єра на сцені Кримського академічного російського драматичного театру ім. Максима Горького. Потім були постановки в Тернополі, Херсоні, Миколаєві, Сумах Кіровограді, Рівному, Білій Церкві й інших українських театрах, а також в театрах Софії, Москви, Санкт-Петербурга, Архангельська, Ростова. П’єси драматурга видані окремими збірками в Києві, Москві, Варшаві, Софії, Белграді, Загребі, перекладені на англійську, італійську й інші європейські мови. Вистава «Квартет для двох» – це перша співпраця Молодого театру і Анатолія Крима.

    Назва «Квартет для двох» дуже відповідає тим реаліям, які глядач бачить на сцені, – двоє людей створюють погоду довкола себе і їх вже четверо. Проблем було мало – помножили на два. Відомий колись там композитор (Ярослав Чорненький), а зараз – викладач, одного дня вирішує кардинально змінити своє життя – поміняти щасливий шлюб на юну і красиву студентку (Валерія Ходос). На його думку, муза вже в літах та й не виконує свою функцію – натхненниці. Радше – пилки. Вмикає пилосос у непідходящий момент. Примушує викидати сміття митця, в якого ось-ось народиться шедевр. Жінка (Людмила Дементьєва) не в захваті від звістки, а ще більше не в захваті, що немолодий дядько геть оскаженів, коли знайшов собі не просто іншу, а майже дитя. І до речі збирати речі і йти геть «митець» теж не поспішає. Нащо? Все і так чудово. Жилої площі на всіх вистачить. А хто ж готуватиме? А хто ж прибиратиме? Напевно, для цього і потрібна колишня. А колишня – ще та штучка. В неї прокидається конкуренція. Вона змагається за чоловіка, заплативши гарненькому альфонсу Вадиму (Анатолій Сомик). Квартет врешті зводиться до дуету, але якими ж довгими і тернистими шляхами. Вмикаючи пошуки, не забувайте вводити людей, які поруч, раптом ці варіанти – набагато кращі.

    Тема дуже актуальна без сумніву. Адже до кожної чи майже кожної людини приходять рано чи пізно питання: “Чи вибрав/ла ту/того? А може якраз зараз все треба змінювати? А чи не спаскудила/в вона/він мені все життя?”. На них вистава дає відповіді. Чи правильні? Вирішувати вам.

    Над виставою працювали: режисер-постановник Анатолій Петров, художник-постановник Лариса Чернова, музичне оформлення – Катерина Чернова.

    Ірина Новоставська

    Джерело: ГУЧНІ ІМЕНАhttp://bignames.org.ua

  2. Жодних міркувань. Висловлюйся!

    Висловлюватись