Влада Прокаєва (Литовченко) допоможе українським бібліотекам
Розпочався проект «З книгою у серці», ініційований Фондом «Обдаровані діти – майбутнє України» та Державною бібліотекою України для юнацтва, адже, зважаючи на сумну статистику читання молодими українцями, потрібні великі зміни щодо позиціонування книги в Україні.
Про це «ГУЧНІ ІМЕНА» повідомила прес-служба Влади Прокаєвої (Литовченко).
Проект був розроблений також за підтримки Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, Міністерства культури і туризму України, Міністерства освіти і науки України та Національної спілки письменників України. В його рамках щомісячно БФ буде передавати по комплекту (500 примірників) книг в одну з 23 обласних бібліотек України для юнацтва. Вже переданий перший набір Державній бібліотеці України для юнацтва.
Іван Малкович та Іван Драч
«На жаль, бібліотечні фонди оновлюються більш ніж скромно. Діюча система дотацій не дозволяє бібліотекам самостійно їх поповнювати. Тому їх пропозиція найчастіше не задовольняє попит юного читача, – зазначила Влада Прокаєва, президент БФ «Обдаровані діти – майбутнє України» та радник міністра з питань сім’ї, молоді та спорту. – Наша мета – це популяризація української книги, поліпшення матеріально-технічного стану вітчизняних бібліотек для юнацтва, залучення молоді до систематичного читання, шляхом оновлення бібліотечних фондів. Як наслідок, підвищення інтелектуального розвитку, освітнього та культурного рівня майбутніх поколінь українців».
Ольга Сумська з Владою Прокаєвою
Українці впевнено залишають категорію «найбільш читаючих в світі», близько 46% наших співвітчизників взагалі не читають. За даними, наведеними заступником директора книжкової палати України Галиною Гуцул, сьогодні на одного жителя України припадає 1,1 книги. У 2008 році було видано 24 тисячі книжок, з них лише 42 – для дітей та юнацтва, а в 2009 році 22 тисячі, 40 з яких – для молоді. Приміром, в європейських країнах на одну особу припадає 8-10 екземплярів. Які ж основні причини ситуації, що склалася в видавничій сфері України, і чому українці стали так мало читати? Цим питанням переймалися люди, яким не байдужа доля книги і роль читання для здорового суспільства, – директор «Державної бібліотеки України для юнацтва» Георгій Саприкін, заступник голови Національного союзу письменників України Василь Шкляр, Народний депутат України Раїса Сорочинська-Кириленко, відповідальний секретар Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Олег Яценківський, поет Іван Драч, видавець та письменник Іван Малкович, Андрій Мішин – директор Інституту проблем сім’ї та молоді, президент Української асоціації видавців Олександр Афонін, заступник директора Книжкової палати України Галина Гуцул, народна артистка України Ольга Сумська, лідер групи «Мандри» Фома.
«Існує державна програма «Українська книга», де є окремий розділ «література для дітей та юнацтва», – продовжила Влада Прокаєва, – зрозуміло, що під час кризи ця програма майже не фінансується. А враховуючи той факт, що більшість українських сімей не в змозі регулярно купувати книги, саме бібліотеки залишаються острівцем книжкової культури, місцем, де можна отримати необхідну літературу для навчання та для душі».
«Сьогодні бібліотеки нездатні самостійно купувати книги. Протягом 5 років державою не було придбано жодної книги для Національної бібліотеки України» – відзначив Георгій Саприкін, директор Державної бібліотеки України для юнацтва. Як висновок, присутні запропонували: створення квоти в бюджеті (Раїса Сорочинська-Кириленко), прийняття закону «Про меценатство», інвестування з боку великих бізнес структур (Олександр Афонін), контроль над якістю літературної продукції, що видається (Іван Малкович).
Відповідальний секретар Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Олег Яценківський запропонував підтримку і пошук інвесторів для проекту, а відомий український поет Іван Драч – висловив бажання допомагати проекту «З книгою в серці» та стати флагманом у відродженні української книги. Дехто з гостей навіть підготував приємній сюрприз для організаторів, передавши у фонд проекту «З книгою в серці» власні примірники, таким чином зміцнивши слова підтримки – справою. З такою благородною ініціативою виступили: Геннадій Удовенко, Ольга Сумська, Ганна Принц, Ірина Садова, Володимир Авраменко, Раїса Сорочинська-Кириленко, газета «Комсомольська правда в Україні», газета «День».
Джерело: ГУЧНІ ІМЕНА
http://bignames.org.ua