В Україні показали незвичайну комедію творця «Ва-Банку» – «Скільки важить троянський кінь?»
Фестиваль польського кіно в Україні, а саме в Києві, триває з 15 квітня. Вчора українським глядачам представили нову ексцентричну комедію Юліуша Махульського, відомого в Україні за фільмами «Ва-Банк», «Секс-Місія» («Нові Амазонки»), «Дежавю», – «Скільки важить троянський кінь?»/«Ile wazy kon trojanski?».
Головну роль романтичного кіна по-польськи зіграла Ілона Островська (Ilona Ostrowska) – Зося, Мачей Марчевські (Maciej Marczewski) – Куба Радецьки, Роберт Венцкевіч (Robert Wieckiewicz) – Дарек. Всю цю карусель вигадав Юліуш Махулські, який і режисерував і сценарій написав. Головним оком «Троянського коня» був оператор Вітольд Адаме, а музикою займався Яцек Крулік.
Це істинна комедія, яка приправлена польським колоритом. В 118 хвилин вмістилися сміх, плач і людські цінності. Це 2008 рік, але відчуття, що знята стрічка сьогодні. Кіно впритул наблизилось до глядача і не можливо було зостатись осторонь переживань героїні. Протягом фільму іде накладання минулого і реального часу, Зося постійно приймає нестандартні рішення, кожен епізод сповнений тамтешнім часом (1947 рік) – будівлі, люди, їхній стиль.
Ідеальна сім’я – психотерапевт Зося Альбрехт-Радецька(головна героїня), сценарист Куба Радецьки і їх дочка Флорка вирішують не святкувати зустріч Нового 2000-року, а ще й на сам Новий рік народилась Зося. Але, за 5 хвилин до його приходу, дочка вмовляє батьків таки зустріти Новий рік. Головна героїня загадує бажання – стати молодою і воно, як не дивно, здійснюється у дуже незвичний спосіб – жінка прокидається у 1987 році у ліжку екс-чоловіка Дарека, заміжня за ним третій рік. Героїні здається, що це страшний сон, але вона розуміє, що мрія збулася. «І чому я не забажала стати високою?», – в паніці каже Зося.
Дарек
На жаль чи на щастя жінка все пам’ятає про всіх. Це особливо стосується її чоловіка, який не пропустив жодної спідниці, а тепер вона знову повернулась у пекло, з якого прагнула виборсатись. Зося імпульсивно ігнорує Дарека, збирає речі і їде до мами, яка її захвату не розуміє. Там вона зустрічає бабусю, котрої вже у 2000 році не було через аварію автобуса, що прямував до санаторію. Героїня розповідає бабці про свої пригоди і розуміє, що та їй не вірить. Втім зараз для Зосі це не важливо, адже потрібно змінити події, щоб бабуня побачила свою правнучку Флорку, героїня зустріла раніше Кубу, а її подруга не побачилась з теперішнім своїм чоловіком, який її б’є.
Зося з бабусею
Саме так і стається, як захотіла Зося, – подругу закрила у кімнатці, бабусю повезла на море, а сама зустріла Кубу на тому ж морі. Здавалося б, все, але головна героїня не вагітна Флоркою, її коханий одружений на істеричній дівчині, а часу мало. Зося не розгубилася та й обрала татом знову свого екс-чоловіка.
Протягом фільму жінка дивується, як можна жити без коміркових, пластикових карток, пити каву зі склянок, їсти готувати.
У свій реальний час героїня таки повертається в лікарському кабінеті і вже не сама, а з животиком – вона чекає на другу дитину, разом з нею Куба. Вдома на Зосю чекає ще більший сюрприз – її кохана бабуня і газетна стаття, де написано про аварію автобуса без жертв.
Кияни мали змогу бачити цей і інші фільми завдяки Українській кінофундації, Польському Інституту Кіномистецтва, Поморської кінофундації та підтримці Фонду «Україна 3000».
Фестиваль польського кіно відкрився показом стрічки «Менше зло» метра польського кіно Януша Моргенштерна. Фільм глядачам представили сам Януш Моргенштерн та продюсер картини Влодзімєж Нідерхауз.
Українська кінофундація та Польський Інститут Кіномистецтва розпочали проект «обмінних» фестивалів польського та українського кіно у 2008 році.
Цього року Фестиваль польського кіно проходить у трьох містах України – Києві, Вінниці та Донецьку. В столиці фестивальні покази завершаться 21 квітня у кінотеатрі «Київ».
До програми Фестивалю увійшли шість фільмів – «Менше зло» Януша Моргенштерна, «Генерал Ніл» Ришарда Бугайскі, «ЕнЕн» Фелікса Фалька, «Шопінг-дівчата» Катажини Росьланєц, «Скільки важить троянський кінь?» Юліуша Махульські та «Ніколи не говори ніколи» Войцеха Пацини.
Автор: Ірина Новоставська
Фото: прес-служба фестивалю
Джерело: ГУЧНІ ІМЕНА
http://bignames.org.ua