Roxette виступить у Києві у рамках світового турне
10 березня 2011 відбудеться єдиний сольний концерт легендарного дуету Roxette в рамках світового турне в Міжнародному Виставковому Центрі (МВЦ) о 19:00 за адресою: Броварський проспект, 15.
Про це «ГУЧНІ ІМЕНА» повідомила прес-служба організаторів.
Roxette – шведська поп-рок-група (назва «Roxette» походить від назви пісні гурту Dr. Feelgood), лідерами якої є Пер Гессле та Марі Фредрікссон. На вершинах хіт-парадів світу з моменту виходу пісні “The Look” на початку 1989 р. З тих пір Roxette продовжують створювати хіт за хітом, продавши більше 40 мільйонів записів по всьому світу! Кількість їх шанувальників продовжує зростати з кожним новим хітом.
За ці роки музиканти приходили і йшли, але Roxette залишається у вищій лізі міжнародних суперзірок. Незважаючи на чутки, група жодного разу не розпадалася. Хоча Марі та Пер побували майже у всіх куточках земної кулі, вони завжди повертаються до Швеції, де живуть і донині. У нас Roxette дуже люблять, серед його прихильників люди різного віку. І це не дивно. Адже навіть ті, хто зовсім не асоціюють назву дуету з творчістю Roxette, чули їхні пісні хоча б раз: наприклад, одна з найромантичніших хітів It Must Have Been Love саундтрек до фільму “Красуня”!
Після Києва “Roxette” пройде за маршрутом: Білорусь, Литва, Латвія, Естонія, Мексика, Аргентина, Чилі, Бразилія, Південна Африка, Арабські Емірати, Австрія, Чехія, Норвегія, Німеччина, Польща, Нідерланди, Фінляндія, Данія, Швеція, Бельгія.
Ця історія групи розпочалася восени 1985, коли Перу Гессле, в ті роки вже досить відомому в Швеції рок-музиканту, подзвонили з нещодавно заснованої компанії «Alpha Records AB». Вони хотіли, щоб Пер написав пісню для Пернілле Вальгрен (Pernilla Wahlgren), шведської співачки, яка у той час записувала новий альбом. Пер написав пісню, записав демоверсію і відправив її компанії звукозапису. Пернілле пісня не сподобалася, і тоді Пер запитав у Марі Фредрікссон, чи хоче вона взяти участь у запису, так як вони вже давно обговорювали можливість попрацювати разом. Марі вважала, що пісня зовсім не в її стилі, дуже попсова, ніяких рок-мотивів. Тоді Пер написав текст англійською мовою, переаранжував музику, але все ще не вірив, що Марі погодиться … У підсумку, Марі погодилася. Назва нової пісні – «Neverending Love». Коли ЗМІ дізналися, що Пер і Марі спільно записали пісню, всі стали задавати питання про новий проект. Усі, хто брав участь у записі, погодилися з тим, що ЗМІ буде оголошено, що цей проект – просто захоплення. Також повідомлялося, що планується використовувати назву Roxette – стара назва групи Gyllene Tider – для того, щоб видати сингл за межами Швеції.
На відміну від більшості працівників компанії звукозапису EMI, близькі та друзі Марі не радили їй випускати сингл в Швеції, так як вважали, що це могло негативно позначитися на її сольній кар’єрі. Вони вважали, що її прихильники можуть не зрозуміти зміни музичного стилю, що не має нічого спільного з її власним. Після деяких роздумів, Марі погодилася на випуск платівки. Було вирішено зробити це «анонімно» – без фотографій Пера і Марі на обкладинці синглу. Після тріумфу першого синглу, Roxette записали свій дебютний альбом «Pearls of Passion». У Швеції він став дуже популярним. Музиканти вже тоді хотіли досягти міжнародного успіху, але у них поки нічого не виходило. Протягом року Пер і Марі їздили по Європі, представляли себе як Roxette, виступали на різних телешоу, але все одно вони були затребувані тільки на шведському ринку. Тоді Пер і Марі записали свій наступний альбом «Look Sharp!», який став сенсацією в Швеції в кінці 1988 р. і привів до того, що квитки на шведський тур (який включав і перший концерт в їхньому рідному місті Хальмстад) Roxette були повністю розкуплені. У березні 1989 р. пісня «The look» стала в США № 1. До Roxette тільки лише дві шведські групи змогли дістатися до першого рядка американських чартів – це Blue Swede (з піснею «Hooked on a feeling», 1974) і ABBA (з піснею «Dancing Queen», 1977).
Після запису наступного альбому «Joyride» здійснилися плани першого світового турне, яке почалося в Гельсінкі. Після 45 концертів по всій Європі тур продовжився 10 концертами в Австралії. Під час австралійської частини гастролей прийшла ідея про живий альбом з туру.
14 лютого 1992 почався новий тур у Ванкувері, Канада, за ним пішли 25 шоу в США, Канаді та Мексиці. Тур продовжився в Південній Америці і закінчився 15 квітня 1992 в Сан-Паулу, Бразилія. Після декількох місяців відпочинку настав час для «The Summer Joyride Tour ’92», який був продовженням попереднього туру і відбувався в Європі влітку 1992 р.
Уейн Ішем, – режисер відеокліпів Бон Джові і Металіка, зняв документальний фільм про австралійські гастролі. Він тоді запропонував Roxette випустити ексклюзивний акустичний альбом для США і Канади з північноамериканськими матеріалами турне.
Roxette стали першою скандинавської групою і першими не англомовними артистами, які виступили і записали акустичний концерт для «MTV Unplugged».
Новий альбом Roxette почали записувати на Капрі, навесні 1993. Запис продовжувався сесіями в Лондоні, Стокгольмі і Хальмстаді і завершився в січні 1994. На початку квітня 1994 альбом «Crash! Boom! Bang! » побачив світ і досяг високого рівня продажу по всьому світу. За альбомом слідував другий світовий тур, який повинен був початися в Санкт-Петербурзі, але прем’єрне шоу було скасовано. Дах арени, за розрахунками, не міг витримати тяжкості світлового обладнання і знову, за традицією, перший концерт пройшов в Хельсінкі, Фінляндії. На цей раз, Roxette відвідали кілька країн, в яких ніколи не були, серед них – Росія, ПАР і Китай. Концерт в Пекіні був першим за 10 років виступом західної групи з офіційного дозволу влади столиці Китаю. До Roxette там виступала тільки лише група Wham! Пер і Марі кажуть, що це, безсумнівно, було одне з найбільш важливих подій в їхній кар’єрі.
Практично весь 2000 рік група записувала платівку «Room Service». Паралельно з цим Марі Фредрікссон записала 3 нові пісні для свого першого збірника кращих синглів – «Antligen. Marie Fredrikssons Basta 1984-2000 ». Roxette ж випустили свій новий альбом навесні 2001 по всьому світу, окрім США. До виходу альбому група дала кілька промо-концертів у Німеччині, Іспанії та Швеції. Успіх першого синглу з цього альбому («The centre of the heart») переконав Пера і Марі в тому, що настав час нового турне. Це був їхній перший тур за останні 6 років.
У 2002 вийшла збірка кращих балад Roxette, «The Ballad Hits».
На початку 2003 вийшла збірка «The Pop Hits». Через хворобу Марі були скасовані всі промо виступи у серії Night of the Proms, заплановані на кінець осені 2002 року в Бельгії і Нідерландах.
Тільки в 2006 році, коли дует святкує своє 20-річчя, записуються дві нові пісні («One wish» і «Reveal»), які виходять на черговому збірнику найкращих хітів.
Після виходу релізів ні про які подальші активності групи не повідомляється. Пер і Марі продовжують випускати сольні альбоми, які більшою чи меншою мірою стають популярними і затребуваними у Швеції та Скандинавії, але за межі країни з гастролями вони не виїжджають.
На початку 2009 року в Європі вийшов черговий сольний альбом Пера Гессле. На його підтримку музикант вирушив у гастрольний тур по континенту. На двох концертах шанувальників чекав сюрприз у вигляді «запрошеного гостя», яким виявилася Марі Фредрікссон. Вона виконала дуетом з Пером 2 пісні з репертуару Roxette («It must have been love» і «The look»). Після спільного виступу музикантів прихильники і преса всерйоз заговорили про повернення дуету. А в 2009 р. дует виступив хедлайнерами на фестивалі «Нова хвиля» в Юрмалі.
У вересні 2010 року в рамках європейського турне відбулися виступи Roxette в Москві і Санкт-Петербурзі. Петербурзький концерт зібрав 11 000 глядачів, в той час, як концерт Оззі Осборна, що виступав за день до них – тільки 6500 глядачів, а концерт Стінга, що виступав на наступний день після Roxette – всього 6000.
3 листопада Пер Гессле оголосив про проведення світового турне групи, яке має розпочатися 28 лютого 2011. Перші концерти турне пройдуть у Казані, Самарі, Єкатеринбурзі, Новосибірську, Києві та Мінську. 11 лютого 2011 в продаж надійде новий альбом групи «Charm School».
Замовлення квитків за тел.: 287 87 87 Ціна квитків: від 400 до 3500 грн.
Джерело: ГУЧНІ ІМЕНАhttp://bignames.org.ua