1. Королева капелюшків Марта Холод: «Рожеве чудо з хмаркою вуалі»

    Іменита дизайнерка Марта Холод розповіла про часи, коли розпочинала свій бізнес, про клієнта-нареченого та історію капелюшка з хмаринкою.

    Її руки створюють головні убори, які спокушають знаменитостей та усіх українських жінок. Світські левиці представляють творіння Марти на модних заходах та дарують їх подругам. Про Холод багато пишуть ЗМІ, проте дизайнерка – це цілковита таємниця, захована за капелюшком.

    Коли почали цікавитись капелюшками?

    Я навіть не помітила, як це сталось. Але любов до капелюшків у мене від мами. Памятаю, як вона завжди казала: «Полетить хтось за кордон: я замовлю капелюх». Мабуть, відклались мамині слова у підсвідомості і згодом було продовження. В художній школі я вже мріяла про освіту художника-модельєра. Стосами малювала ескізи одягу та нікому їх не показувала. Одного разу, після занять, я залишила свої ескізи в аудиторії. Повернувшись, я побачила директора школи, який розглядав мої напрацювання. Він повернувся до мене і сказав: «Ти повинна займатись капелюшками. У тебе все вийде!» Всі ескізи одягу супроводжувалися капелюхами. Однак я не ще робила висновків на той момент. Але минув певний час і моделювання капелюшків стало моєю професією.

    Чи були у вашій родині кравці, модельєри?

    Мама – професійний конструктор одягу. Вона мене навчила багатьом тонкощам конструювання і технології виготовлення речей. Ці знання мені допомогли у самостійному вивченні створення головних уборів. Адже у нашій країні в той час «школа капелюшків» була втрачена. Інформацію доводилось збирати частинами.

    Скільки заробили на першому весільному капелюшку? Хто був першим клієнтом?

    Я працювала в офіційному представництві Слави Зайцева. До мене звернувся майстер із чоловічих костюмів з проханням створити капелюшок для його нареченої. У неї був напрочуд елегантний костюм кольору чайної троянди. Памятаю – я шалено переживала. Тоді ще досконало не знала технології виготовлення капелюшків. Відтак я робила картонний каркас для полів. Від переживань вона ставала краще і краще. І врешті наречена отримала рожеве чудо з хмаркою вуалі та чайними трояндами. Ціна складалась з великих вимог до себе та свого професіоналізму. Ось чому була невелика – всього на всього 50 гривень. Зараз ціни виросли в декілька десятків і сотень разів.

    На яких показах демонструєте весільні капелюшки?

    Вони відбуваються в Україні, Росії. Нещодавно запропонували провести показ в Англії. Думаю, що скоро відбудеться, але не загадуватиму наперед. До речі, показ на вечірці відкриття UFW Ірина Данилевська назвала знаковим. Адже це перший показ капелюшків у рамках UFW.

    Чи купують весільні капелюшки одразу після показів?

    Після показу на UFW у мене зявилось чимало клієнтів. Приміром, Ольга Громова замовила мені головний убір для вінчання. А клієнтка Лілії Пустовіт, француженка, замовила під сукню капелюшок з квітів.

    Скільки коштують ваші весільні капелюшки?

    Коливаються від 300 у.о. до 1000 у.о.

    Чи виставляються ваші капелюшки на аукціони? Скільки максимально віддали за вашу роботу?

    На московській вечірці капелюшок, від якого був у захваті чоловік Елтона Джона на Канському фестивалі, продався за 1150 у.о.

    Де можна придбати ваші головні убори?

    Тільки у мене в студії.

    Чи відчуваєте конкуренцію на українському ринку?

    Не відчуваю. Мені більше подобається мати не конкурентів, а колег. Утім я не спочиваю на лаврах та не літаю у хмарах. У наші дні, коли все швидко розвивається, варто тримати руку на пульсі та не розслаблятись.

    Весільні капелюшки яких світових дизайнерів вважаєте справжнім мистецтвом?

    Мій кумир – відомий дизайнер сучасності – Філіп Трейсі. Каміла Паркер у його капелюшку виходила заміж за принца Чарльза Уельського. А великою подією можу назвати – захоплення Філіпа Трейсі моїм капелюшком. Який він побачив на найдорожчих кінних змаганнях Dubai World Cap 2006.

    Панночки Львова та Кракова завжди були прихильницями весільних капелюшків. Чи замовляють ваші роботи клієнти зі згаданих міст?

    Ймовірно, що географія моїх клієнтів розширилась. Утім не завжди цікавлюсь, звідки клієнт. Подібну інформацію взнаю від замовника тільки за його бажанням.

    Скільки працюєте на ринку капелюшків?

    12 років.

    Чи створюєте капелюшки за ескізами та побажаннями клієнтів?

    Бажання клієнта – закон! Але інколи бачення клієнтки капелюшків не підходить до її зовнішності. Приміром, замовниця з повним круглим лицем хоче щільно огорнуту шапочку. Тоді я порекомендую їй іншу – з високою тулією і невеликими полями. Всі мої клієнти довіряють мені і ми завше знайдемо те, що буде доречно саме для них.

    Яку тканину та матеріали використовуєте на весільні капелюшки?

    Частіше віддаю перевагу натуральному шовку, атласу, французькому мереживу, стразам високої якості, пір’ю та різноманітній фурнітурі.

    Але бувають винятки?

    Так, все залежить від клієнта та його особливості. Ось чому матеріали бувають просто непередбачуваними. Приміром, після показу Андре Тана «Балет», для якого створила головні убори з пірям і пластиком, до мене звернулась дівчина. Вона попросила зробити для неї схожий капелюшок на весілля.

    Хто є вашими клієнтами?

    Мої клієнти – люди різних професій, не лише зірки. Обєднує їх довіра до мене і впевненість у собі. Але щодо знаменитостей, то це – Світлана Лобода, Лілу, Світлана Вольнова, Катерина Осадча, Наталія Корольова, Тіна Кароль, Аліна Гросу.

    Ваші весільні капелюшки одягали Світлана Бевза, Катя Осадча. Власне, вони їх купували чи отримали у подарунок? Чи даруєте знаменитостям капелюшки?

    Звісно, купляли. Я не альтруїстка. Але буває піднесений настрій і хочеться зробити приємно людині. Якось Катя Осадча повернулась з поїздки у Дубаї. Завдяки їй мій капелюшок потрапив у всі видання, що освітлювали кінні змагання. Так от, зранку я запакувала капелюшок і відвезла на канал до Катерини. А ось перед Новим роком до мене приїхала Тіна Кароль. Вона забажала придбати для Любаші (автора численних пісень російських зірок) вишуканий капелюшок. Придбавши головний убір, Тіна отримала у подарунок від мене капелюшок. Вона намагалась виховано відмовитись від дорогого презенту, але таки здалась.

    Яка наречена може вдягнути капелюшок на весіллі і він їй личитиме?

    Та, яка прийде до мене (J). Головне підібрати саме той, що підкреслюватиме її індивідуальність і темперамент.

    Які форми пасуватимуть юним леді? Які підуть жінкам, що за 25, 30, 35, 40?

    Я не хотіла б повязувати вибір головного убору з віком. Хоча існують певні правила. Юним леді підійдуть мініатюрні капелюшки. Маєте бажання з’явитись у капелюшку з широкими полями? – Тоді варто дотриматись правила – мати високий зріст. Утім можна піти на хитрощі, якщо ви невисока. Зробити поля із прозорого мережива, але і тут все дуже індивідуально. Важливо поєднання капелюшка і сукні (костюму). Ось чому у виборі головного убору не спираються на зріст. У сукні з криноліном вам пасуватимуть мініатюрні, лаконічні капелюшки. Чим більше декору і фасонних ліній на сукні, тим делікатнішою повинен виглядати капелюшок. Обрали класичний? – Тоді вважайте, що вам пощастило. Хоча тільки за умови, що не розгубитесь у запропонованому асортименті. Вам головні убори – від класичних до надзвичайно фантазійних моделей.

    Що надихає Вас на створення весільних капелюшків?

    Мене завжди надихають творчі і цікаві люди, які обожнюють свою справу. Вони відкривають границі нашої підсвідомості, дарують позитивні емоції і заряджають творчою енергією. Серед подібних людей – Світлана Вольнова. Мене окрилюють справжні люди. А взагалі для мене натхнення – це приємні емоції та враження. Вони можуть бути викликані музикою, коханням та найвеличнішим художником на землі – Природою.

    Скільки часу іде на виготовлення 1 весільного капелюшка?

    Від 4 днів до місяця «з хвостиком».

    Яка тенденція весільних капелюшків в Україні та за кордоном?

    Модні критики в один голос заявили, що світ моди переживає справжній бум капелюшків. За кордоном капелюшки замовляють не лише наречені, а й запрошені на свято. В Україні досі, крім нареченої, може замовити для себе наречений.

    Частіше наречені обирають фату чи капелюшок?

    Це вже залежить від бажання та амбіцій нареченої. Капелюшок – чудова альтернатива вельону. Багато наречених, які намагаються здивувати гостей та бути неповторною, замовляють ексклюзивні капелюшки.

    Які відтінки та форми весільних капелюшків актуальні в 2008?

    Ніколи з моди не вийде білий колір: це класика. В поєднанні з ним чудово виглядає червоний. У наступному сезоні актуальними буде вкраплення срібної нитки, стальний ефект. Щодо форм – мініатюрні капелюшки.

    Ваш улюблений весільний головний убір?

    Капелюшок з ніжною хмаринкою над нею. При русі вона рухається за володаркою, нібито існує сама по собі. Після показу дізналась, що цей капелюшок назвали «Кульбабою».

    Був капелюшок, який не продавався?

    Звісно. Вячеслав Зайцев (російський дизайнер) якось сказав: «Варто творити і не зупиняти себе. Це необхідно для польоту». Тому у мене є непродані капелюшки. Але колись вони знайдуть свого господаря.

    Чи є у вашій колекції капелюшки, які не побачив світ?

    Так. Ті, які не хочеться продавати.

    Які будуть модними в 2009 році?

    Головні убори з широкими полями. Але дуже важливо обирати, що підходить саме вам.

    Факти

    Дизайнер передала настрій філософії «Smart Couture» у капелюшках для колекцій Андре Тана: «Книги», «Балет».

    Марта Холод співпрацює з улюбленим дизайнером Олександром Гапчуком.

    Її капелюшок вдягнула іменита Барбара Брильська у фільмі «Дивне Різдво».

    Вона творила для конкурсу «Міс Світу 2006».

    У 2006 завершила образ Яни Поплавської у проекті «Червоний капелюшок».

    Розробляла капелюшки для Wellaflex, Pantene і Shamtu.

    ЇЇ ідея скалок дзеркала для Вірки Сердючки у шоу «Eurovision».

    Створювала капелюшки для кліпів Міладзе та Наташі Корольовій у проекті «Танці з зірками – 3».

    Капелюшки дизайнерки посіли сторінки журналів «VIVA», «Magazin», «Сезони моди», «XXL», «Комп&аньоН», «Афіша».

    Автор: Ірина Новоставська

    Фото: Юрій Білан, Тім Мельниченко, архів Марти Холод

    Джерело: Наше ВЕСІЛЛЯ

    http://bignames.org.ua

  2. Жодних міркувань. Висловлюйся!

    Висловлюватись