Ірина Снітинська: “Правила правильного відпочинку”!
Сучасний світ дуже відрізняється від світу давнього. Щоденно багато людей, як білка у колесі, роблять вигляд, що живуть. З понеділка до п’ятниці і часом навіть на вихідних тривають одні й ті ж рухи колом. Будильник-зуби-кава-душ-робота-…-сім’я-телевізор-ліжко-будильник…
У світі, де часто лунає назва синдрому хронічної втоми, всі мріють про відпочинок. Не варто намагатися зробити відпочинок ідеальним, та все ж, як відпочивати, аби відпустка принесла нові враження, була цілющою для тіла та душі?
Після спілкування із людьми, які уміють відпочивати, були придумані ці “Правила Правильного Відпочинку“.
Заплануйте відпустку заздалегідь. Це чудово, якщо ваш працедавець зобов’язує вас вибрати, коли ви будете відпочивати або навіть вибере за вас сам. Півсправи уже зроблено: ви гарантовано будете мати час для себе. Люди, котрі обожнюють свою роботу, чи ті, хто дає роботу іншим, тобто власники, частенько нехтують плануванням свого відпочинку. “Я це люблю!”, – кажуть вони про свій бізнес, а тому не відпочивають. Готуй сани влітку, а ласти взимку. Якщо ви зазвичай завантажені по зав’язку, розплануйте час наперед. Життя варто планувати, щоби воно не планувало за вас.
Оберіть стиль відпочинку. Перш ніж пуститися світ за очі, подумайте, який відпочинок вам найкраще підійде, враховуючи особливості вашого життя та роботи. Якщо активного способу життя і фізичної праці вистачає і в будні дні, оптимальним рішенням буде полежати на теплому піску на березі моря або океану. Екскурсійний відпочинок з переїздами та змінами місць проживання – для тих, кому більше до душі відкривати для себе нові країни, їх культуру та звичаї. Поціновувачам древньої східної культури рекомендують їхати у Шрі-Ланку, Китай, Японію та Індію. Екстремальний вид відпочинку саме для тих, кому набридло лежати та сидіти, а тіло у добрій фізичній формі. Ви можете зайнятися водними видами спорту та зміцненням тіла на суші. Повний комплект спорядження завжди можна взяти напрокат. Похід у гори, незвідані вершини, ніч під відкритим небом – це чудовий відпочинок для тих, хто постійно сидить за комп’ютером і майже не ходить пішки. Може бути трохи ново і незвично, попереджаю.
Складіть план-карту відпочинку. Заздалегідь дізнайтеся про визначні місця, історичні пам’ятки, музеї чи арт-салони, що є поблизу курорту. А може саме у дні вашого відпочинку відбудеться довгоочікувана прем’єра чи концерт. Нові барви і яскраві враження гарантовано. Та попередньо зробіть намітки, що можна було б зробити, де побувати, що вартує побачити. Щоб відпочинок вдався на славу, а взимку зігрівали сонячні спогади та фотографії.
Їдьте з тими, з ким ви справді відпочинете. Це може бути сім’я, з якою не завжди вдається просто поспілкуватися та побути в одному просторі, не роздумуючи над нагальними питаннями Всесвіту. В кожному разі це повинні бути перевірені часом, а найкраще спільними поїздками, люди, з якими вам добре, які вас не підведуть, уклад життя яких, ритм, звички чи стан не будуть створювати вам дискомфорту. Важливо, щоб у вас збігалися погляди та уявлення про майбутній відпочинок. Чим закінчилася ситуація із лебедем, щукою і раком знають всі.
Забудьте, що ви працюєте у компанії, яка ніколи не спить. Завершіть найважливішу роботу завчасу. Хоча б за тиждень до виїзду. Найбільшу помилку роблять ті, які забирають незавершені справи із собою на моря. Швидше за все, море буде відволікати від роботи, а робота від моря. Класичні два зайці, жодного з яких не впіймаєш. Зрештою, що це за відпустка, якщо доводиться працювати?!
Рухайтеся. Відпочинок – це не тільки ліниве лежання на сонці. Можна зайнятися й фізичною активністю: плавайте, танцюйте, пірнайте, бігайте, ходіть у походи, на екскурсії!.. Рух – це життя. Танці до ранку на дискотеках і сон впродовж дня – сумнівний варіант.
Відключіться від благ цивілізації. Зараз я кажу лише про мережу інтернет: пошта, блоґ і нарешті соцмережі. Якщо дуже хочеться поглянути, скільки “лайків” зібрала ваша нова фотографія, то перевіряйте цю інформацію раз чи двічі на добу, а не кожні 15 хвилин. Писати у блоґ може й потрібно, але не обов’язково. В окремих випадках вартує навіть телефон вимкнути або ж мати окремий номер, який будуть знати лише найближчі. Розслабтеся, світ зачекає!
Виспіться!.. Якщо вам потрібно на це кілька днів – нехай. Наступний шанс може бути не скоро.
Скуштуйте страв місцевої кухні. Відвідуйте колоритні ресторанчики, скуштуйте щось екзотичне та нетрадиційне, звісно ж, зважаючи на особливості свого організму.
Зробіть відпочинок регулярним і тривалим. Хоча б тиждень, але не рідше, ніж раз у півроку. Пам’ятайте, що від цього залежить і ефективність у роботі, і здоров’я!
Насолоджуйтеся відпусткою!
P. S. Якщо збираєтеся за кордон, подбайте про закордонний паспорт та візу заздалегідь.
Звичайно, як немає двох однакових зірок, так і немає двох однакових людей. Комусь ці думки підійдуть, а комусь – лише деякі, та впевнена, що кожен знайде щось для себе. Прислухайтеся до себе, подумайте, що хочете отримати від життя цьогоріч, де побувати, що мрієте побачити на власні очі. Плануйте і втілюйте це в життя.
Літо триває – вперед!
Ірина Снітинськаhttp://bignames.org.ua