1. Фільм «Горобиновий вальс» розповідає про кохання на мінах

    Каріна Андоленко, Сергій Горобченко, «Горобиновий вальс»

    Протягом Другої світової війни люди похилого віку, діти і жінки боролись в тилу. Загони юних дівчат-саперів йшли на вірну смерть заради знешкодження мінних полів навколо свого села.

    Про це «ГУЧНІ ІМЕНАО» повідомила прес-служба «Інтеру».

    Про історію героїчних дівчат-саперів розповідає фільм «Горобиновий вальс», прем’єра якого відбудеться 23 травня о 18.00 на телеканалі «Інтер».Це військова драма виробництва ТОВ «Кінопрограма XXI століття», ТОВ «ТМ-фільм», 2010 рік.

    Стрічка говорить про реальні події періоду Другої світової. Під час війни частина Вологодської області була сильно замінована німцями, росіянами, і фінами. Це загрожувало місцевим жителям голодом: там не можна було не тільки проїхати, але й посіяти зерно або посадити овочі.

    Відповідно до постанови Держкомітету оборони в 1944-1946 роках на території Вологодської області потрібно було проводити роботи з розмінування звільненого від німців Оштінського району. Але в селах, крім дітей і людей похилого віку, нікого не залишилося. Тому вирішили створювати загони мінерів з юних дівчат (17-20 років). Кожній з них давали всього 70 годин на навчання «саперній майстерності» і потім відряджали на мінні поля.

    Протитанкова міна важила 7-8 кілограмів. Її здебільшого ставили у дерев’яну коробку, що ускладнювало роботу міношукачів. Сапери в спідницях йшли з дерев’яним щупом, до якого був примотаний залізний прут: цим «пристроєм» протикали землю і практично на дотик шукали міну. Практично кожна така знахідка була рівносильна смерті … Але юні мінери кожен день виходили на свою війну з мінами, яка тривала для них і після 9 травня 1945 року. 16-17-річні діти гинули не на війні – в тилу, вмирали навіть тоді, коли інші вже не воювали, відсвяткувавши Перемогу.

    В основі сюжету фільму – історія любові інструктора загону мінерів Олексія (Леонід Бічевін) та однієї з мінерів, молодої вдови Поліни (Карина Андоленко). Після тривалого роману пара вирішує побратись. Але раптом виявляється, що чоловік Поліни – Єгор (Сергій Горобченко) – живий, а повідомлення про його смерть було помилковим. Він повертається додому, і молода жінка розривається між подружнім обов’язком і покликом серця.

    Фільм «Горобиновий вальс» був задуманий близько десяти років тому, коли кінопродюсер Володимир Єсинов взявся за зйомки документального фільму «Випускної на мінному полі» і вперше опинився в Оште.

    «На щастя, багато саперів живуть досі, – розповів Єсинов. – Їм зараз по 80 – 85 років. І саме завдяки їх розповідями про той час з’явився сценарій стрічки».

    Фільм – це режисерський і авторський дебюти актриси Московського театру імені В. Маяковського Олени Семенової («Кармеліта», «Вогонь кохання», «Злодійка»).
    Назва кіно отримана від легендарного музичного твору Євгена Доги – «Рябиновый вальс», – який звучить протягом всієї картини.

    «Горобиновий вальс» завоював «Золоту тайгу» – головну нагороду в категорії «Приз глядацьких симпатій» конкурсу «Російські дебюти – 2009». Виконавець головної ролі Леонід Бічевін удостоєний призу імені Олександра Абдулова за кращу чоловічу роль.

    Джерело: ГУЧНІ ІМЕНАhttp://bignames.org.ua

  2. Жодних міркувань. Висловлюйся!

    Висловлюватись