1. Міхаель Цланабітніг: «Я не обирав поп-стиль»

  Австрієць, лідер групи «The Life Between» Міхаель Цланабітніг розповів «ГУЧНИМ ІМЕНАМ», чому його альбоми продаються в Швейцарії та Північній Кореї, чому стиль музики групи – поп і чому тепер Німеччина.

  Міхаеле, чому ви Австрію проміняли на Німеччину? Що вас приваблює в Австрії, а що в Німеччині?
  Привіт! Я не змінював Австрію на Німеччину чи навпаки. Це був просто наступний крок, адже я завжди йду вперед на своєму шляху. Загалом все моє життя – як подорож. Я почав і десь спинюсь, і ось це що між тим – то і називається життям. The life between.

  Австрія – дуже мила маленька країна із неперевершеною природою, привітними людьми та купою різноманітних культурних проявів.

  І ось тому, що вона така маленька, я зажадав більшого, більш інтернаціонального – такого місця, в якому би я зміг розповсюджувати свої ідеї у більш ширшому напрямку. Такою виявилась Німеччина. Подивимось, що буде далі.

  Чому стилем для групи була обрана поп-музика?
  Я не обирав поп-стиль типу «а який же стиль найкраще пасуватиме до моєї музики». Я просто створював музику, і вона прийшла до якоїсь межі, у випадку із TLB це виявилась поп-музика.

  Якби я колись обирав щось на кшталт: що би пасувало моїй ідеї створення музики, то це був би стиль музики, який, так вже й бути, люди звуть «поп-музика».

  Але з огляду на те, що я виріс, слухаючи багато класичної музики, я повністю відкритий до кожного зі стилей, і думаю, що це чудово – мати океан можливостей, з якого можна обирати. Океан кольорів.

  Ви видали пластинку, окрім Німеччини і Австрії, в Швейцарії і Північній Кореї. Чому впав вибір на останні дві країни?
  Швейцарія – тому що часто-густо альбоми випускаються в усіх трьох німецькомовних країнах і це питання більш бізнесового характеру. Ці країни взагалі багато в чому взаємопов’язані. Південна Корея влучно виявилась найпершою поза межами Європи, хто відкрив для себе TLB, що просто надзвичайно, я вважаю. Хто наступний? Росія, Україна (посміхається)?

  Які кольори вашого вибору (Colours Of Your Choice (2011))? Яка історія кожної з пісень?
  Найбільша річ, яку ти маєш – то ТВОЇ власні кольори. ТВОЇ власні історії. “..with colours of your choice you’re never wrong” (із розмаїттям твого вибору ти ніколи не помилишся – цитата із їхньої пісні Take a photograph) – це, певне, головний посил нашого альбому. Кожна людина унікальна, кожна чудова.

  Я намагаюсь мотивувати людей бути наче капітанами у своєму житті, пишатись тим, ким вони є та з повагою ставитись до інших.

  Розповідай сам, вислуховуй друзів. Це як давати й брати. У кінці всі збагачуються. Це так просто.
  Історії пісень в нашому альбомі всі особисті, кожна по-своєму. Але я намагаюсь намалювати їх абстрактними картинами, в яких кожен зможе знайти щось відмінне. На кшталт сучасних автопортретів. Гляньте на обкладинку альбому.. Це ж також автопортрет.

  В червні ви побачили Київ – виступили музикантом на концерті шведських зірок 90-х – групи Vacuum. Чи є в планах видавати альбом в Україні?
  Це завжди залежить від того, де це затребувано. Ми страшенно раді, що, здається, українцям наша музика сподобалась – ба, навіть краще, – вони її зрозуміли! У вас просто величезні серця!! Так що й ми також потребуємо вашої підтримки. Але як би там не було, є велика проблема у легальному продажу дисків. Часом у мене виникає відчуття, ніби до тебе ставляться як до сміття. Це страшенно засмучує, адже ж ти вкладаєш так багато любові та самовіддачі у свою музику, а потім буквально опиняєшся у корзині для сміття (має на увазі ту, що у компі, trashcan). Для нас, музикантів, це доволі важко – виживати у таких умовах, але якщо ми не зможемо, тоді не зможемо й нову музику створювати. Таким чином, зрештою, це таки стає проблемою слухача.. Так що, бачте, все у ваших руках (посміхається).

  БУДЬ ЛАСКА народ, купуйте музику легально.

  Ми ж всі просто хочемо продовжувати робити свою справу. Україно, я в тебе вірю, ти можеш! І я обіцяю, ми для вас полабаємо!!

  Ви дуже багатогранна людина: аранжувальник, автор пісень класичних і поп, композитор, музичний директор і музикант. Як вам вдається поєднувати дуже різні творчі напрямки, любов до класики і поп? Як оновлюєте свої сили? Де черпаєте натхнення?
  Знаєте, є так багато різноманітних творчих напрямків, які підтримують моє натхнення живим. Я постійно потребую змін та різних барв, різного повітря, аби дихати, різних країн для подорожей, різних людей для розмов, а вухо моє потребує різних звуків. Так що у кінці я маю історії, які можу розповісти. А ви можете послухати.

  Як плануєте далі розвиватись? Продовжуватимете працювати в тому ж напрямку чи відкриватимете у собі нові таланти, нові грані можливостей?
  Саме зараз я починаю писати новий альбом. Хочу видати його якнайшвидше. Та хочу вже його грати, хай йому грець! Запрошуйте нас до України, до Росії..  Ми хочемо донести це до людей, адже для них ми це і робимо. Для Вас. Я цим хочу ділитись та розповсюджувати. Так що я шукаю натхнення у кожному куточку життя, знаходжу нові кольори, нових людей. Кохання. Чи не заради цього ми живемо?

  Розмовляла: Ірина Новоставська
  Фото: прес-служба виконавця
  Джерело: ГУЧНІ ІМЕНАhttp://bignames.org.ua

 2. Жодних міркувань. Висловлюйся!

  Висловлюватись