1. Юрко Зелений: «Сьогодні в мережах, різних живих щоденниках, блогах виливається графоманство щодня, щохвилини, щогодини»

  Український музичний критик Юрко Зелений, член журі «Коронації слова – 2010» у номінації «Пісенна лірика про кохання» розповів «ГУЧНИМ ІМЕНАМ» про справедливість у конкурсах та графоманство.  У будь-якому конкурсі постає питання справедливості. «Коронація слова» – не виняток. Чому так стається?
  Насправді, у будь-якому конкурсі, будь-якому змаганні є завжди переможені. Ті, що не отримали відзнаку, завжди будуть не задоволені. Це правило стосується всіх. Тільки у спорті не можна посперечатися – хто першим добіг – всі це бачили. В таких конкурсах як «Коронація слова» завжди присутній суб’єктивний чинник – знавці, які відбирають твори. Це один бік справи. Сьогодні беруться писати вірші чи прозу, грубо кажучи, всі, кому не впадло. Якщо 100 років тому це могли робити люди, які, по-перше, писемні, знали правопис, грамоту, вміли писати і читати, по-друге, їм надавався доступ до засобів написання, починаючи від примітивних чорнила з пером, і завершуючи друкарською машинкою, далі – книготиснення. Сьогодні в мережах, різних живих щоденниках, блогах виливається графоманство щодня, щохвилини, щогодини. Звідти воно переноситься в інші сфери.

  Що сприяє процесу графоманства?
  Кожна людина зараз живе в інформаційному суспільстві і її це суспільство, цей простір підштовхує не працювати кайлом, а працювати умом, але насправді не кожному це дано. Тому ці засоби сповіщення, електронні з одного боку, тільки підштовхують наших людей, молодь особливо, швидко стати зіркою. А якщо ти зірка, ти отримуєш відразу все – доступ до землі за свої сповіщення, визнання. Якщо ти не зірка, ти ніхто. З іншого боку -технічно – до цього є можливість. Відповідно кожен береться відразу, як каже співачка: «Щось роблю на кухні та й співаю». Так вона стала виконавицею, бо чоловік дав їй гроші. Тут таке саме. Є кую-мую, вже римується, все, поїхали, я вже вірш написав. Є якісь пригоди, я їх написав, виклав, це вже проза. А, насправді, люди цим займаються в 98% бездарні. Я це розмежовую у будь-якій галузі: від Бога і штучно створені. Ті, що від природи, вони дуже легко виявляються.

  Як саме?
  Якщо їх відділити, відокремити від нашого інформаційного суспільства, забрати слухача, глядача і поселити на безлюдний острів, вони все одно будуть продовжувати займатися тою справою, яку вони роблять. Всіх інших, якщо вивести, – там нема людей, нема слави, і всі починають займатися зовсім іншою діяльністю, швиденько перестають малювати, писати, співати.

  Розмовляла: Ірина Новоставська
  Фото: www.plast.org.ua
  Джерело: ГУЧНІ ІМЕНАhttp://bignames.org.ua

 2. Жодних міркувань. Висловлюйся!

  Висловлюватись